Sposoby na podniesienie kobiecego libido

libido

Seks jest ważny w każdym związku zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Czasem jednak zdarza się, że jedno z partnerów ma problem z brakiem odczuwania naturalnego popędu seksualnego.

Taka sytuacja może być wywoływana przez wiele różnorodnych czynników, jednak na wszystko są proste sposoby, które szybko mogą załagodzić narastającą frustrację pomiędzy kochankami.

Kobiety, które mają problem z niskim libido, często czują się rozdrażnione faktem, że nie są w stanie we właściwy sposób zadbać o potrzeby swoich partnerów. Jednak nerwy i stres, również te związane z życiem codziennym – pracą, prowadzeniem domu czy wychowaniem dzieci, mocno wpływają na kobiecy popęd seksualny. Obwinianie się może więc tylko na dobrą sprawę zaszkodzić i jeszcze bardziej pogorszyć relacje.

Czas na zmiany!

Podnoszenie kobiecego libido należy zacząć od dwóch kwestii – zmiany swojego podejścia do chwilowego problemu i od odejścia od codziennej rutyny. Dbanie o zdrowie poprzez ruch fizyczny, np. ćwiczenia we własnym zakresie czy zapisanie się na fitness, bezpośrednio wpłynie na samopoczucie każdej z Pań, a tym samym poprawi funkcje seksualne.

Ludzie borykający się z problemami z podnieceniem seksualnym często znają powszechnie reklamowane leki na potencje, dostępne bez recepty, jednak bywa, że zapominają, iż kobiety również mogą skorzystać z pomocy farmakologicznej. W szczególności zaleca się spożywanie ziół np. żeń-szenia, który podwyższa poziom estrogenów. Dobrymi afrodyzjakami są ponadto owoce i warzywa bogate w witaminy B i C, oraz imbir, lukrecja czy rozmaryn.

Urozmaicanie czasu spędzanego z partnerem zapobiega popadnięciu w rutynę, dlatego warto dbać o związek i wciąż odkrywać siebie na nowo. Wspólne spędzanie czasu na poznawaniu nieznanych wcześniej aktywności skutecznie pobudzi bowiem ekscytację w każdym związku.

Kobiety, których dotyka problem wahającego się libido, powinny pamiętać, że skrępowanie i stres mogą wytworzyć efekt błędnego koła, obniżający jeszcze bardziej naturalny popęd seksualny. A przecież uśmiech i zadowolenie z życia ma największy wpływ na dobre samopoczucie i wysoką samoocenę.