„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Kiedy stosować suplementy? Czym kierować się podczas ich wyboru?

Suplementy diety możemy dziś kupić nie tylko w aptece, ale także w supermarkecie czy zamówić przez internet. Ich powszechna, łatwa dostępność rodzi w wielu osobach pytanie, czy warto po nie sięgać, a jeśli tak, to jak wybierać produkty dostosowane do naszych potrzeb? Suplementy welness mogą być niezwykle cennym uzupełnieniem naszej codziennej diety, jednak pod warunkiem, że skorzystamy ze sprawdzonych produktów o właściwościach dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb.

Czym właściwie są suplementy diety? Po co się je stosuje?

Suplementy to nie leki – najprościej możemy określić je jako produkty uzupełniające dietę. Występują pod różnymi postaciami. Suplementy welness możemy kupić zarówno w formie tabletek, jak i proszków do rozpuszczenia w wodzie, napojów, a także eliksirów, syropów i tabletek musujących. Zawierają w swoim składzie witaminy, minerały, antyoksydanty i inne substancje pozytywnie wpływające na funkcjonowanie naszego organizmu. Większość z nich wykazuje działanie kierunkowe, które od razu mówi nam, na co warto je stosować. Wśród najpopularniejszych suplementów diety warto wymienić m. in. suplementy na włosy, paznokcie, skórę, odporność, zmęczenie, koncentrację itp.

Sięgając po suplementy welness, warto mieć świadomość, że nie mogą być one stosowane jako zamiennik zdrowej diety. Nie ma więc sensu sięgać po te produkty, jeśli nasza dieta jest nieprawidłowa, prowadzimy niehigieniczny styl życia i nie planujemy tego zmienić – suplementy diety nie zastąpią bowiem zdrowych nawyków żywieniowych. Zamiast tego, należy je traktować jako dodatek do zdrowej diety oraz dodatkowy element wspierający organizm.

Stosowanie suplementów, w połączeniu ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, dbałością o swój umysł i ciało, a także aktywnością fizyczną, przynosi najkorzystniejsze efekty. Warto także mieć świadomość, że suplementy diety to nie leki – nie należy ich traktować jako dostępnych bez recepty zamienników wyrobów leczniczych, a w przypadku przedłużającego się złego samopoczucia, skonsultować się z lekarzem, zamiast sięgać po kolejne suplementy.

Kiedy stosować suplementy

Suplementy diety można stosować w celu uzupełnienia niedoborów składników odżywczych w diecie lub w celu wspomagania zdrowia i funkcjonowania organizmu. Jednakże, zaleca się stosowanie suplementów tylko wtedy, gdy dieta i styl życia nie zapewniają wystarczającej ilości składników odżywczych, lub w przypadku specyficznych warunków zdrowotnych, takich jak niedobory witamin, choroby przewlekłe, restrykcyjne diety itp. Przed rozpoczęciem stosowania suplementów diety, zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w celu ustalenia odpowiedniej dawki i uniknięcia niepożądanych skutków ubocznych.

Jak wybierać odpowiednie suplementy? Na co zwracać uwagę?

Subtelne działanie suplementów diety ma jednak swoje zalety. Są to dodatki do diety, które są bezpieczne w stosowaniu na własną rękę i z tego właśnie powodu są sprzedawane bez recepty, a także dostępne poza apteką. Jeśli jednak zależy nam na czerpaniu maksymalnych korzyści ze stosowania suplementów, warto wybierać je z rozwagą.

Ofertę wysokiej jakości wegańskich suplementów welness możesz zobaczyć tutaj: 

https://thesilencio.com/sklep/suplementy-wellness/

Przede wszystkim, suplementy welness warto kupować ze sprawdzonych źródeł, najlepiej w aptece lub w sklepie internetowym specjalizującym się w sprzedaży takich produktów. Da nam to pewność, że produkty były przechowywane we właściwy sposób, pochodzą z legalnych źródeł, a także posiadają odpowiednio długi termin przydatności do spożycia.

Drugą kwestią, jaką warto wziąć pod uwagę, są indywidualne potrzeby naszego organizmu. Suplementacja powinna być zawsze dostosowana do aktualnego zapotrzebowania organizmu na znajdujące się w niej składniki. W związku z tym, warto wykonać badania, które wskażą realne niedobory i na ich podstawie dobrać suplementy.

Można także skonsultować się z lekarzem, który doradzi, jakich składników powinniśmy szukać w ogólnodostępnych suplementach diety oraz pomoże ustalić ich właściwe dawkowanie. Wybrane suplementy welness należy natomiast stosować zgodnie z zaleceniami producenta przez odpowiedni okres czasu, aby dostrzec ich pozytywne oddziaływanie na organizm.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Artykuł sponsorowany