„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Meble do gabinetu stomatologicznego

Gabinet stomatologiczny już na pierwszy rzut oka powinien sprawiać wrażenie miejsca pracy profesjonalisty. Estetyka wnętrza winna zarówno kolorystycznie jak i przestrzennie nawiązywać do pracy stomatologa. Najłatwiej jest osiągnąć odpowiedni efekt poprzez dobór mebli przeznaczonych do gabinetów stomatologicznych.

Dobierając meble nie wystarczy zwrócenie uwagi na kolorystykę, czy kształt. Przede wszystkim należy zastanowić się nad funkcjionalnością. Ponieważ gabinet stomatologiczny to miejsce pracy, które musi spełniać także warunki ergonomiczne. Najlepiej dobrane meble do gabinetu stomatologicznego będą:

  • kreowały stylistykę i design pomieszczenia,
  • zapewnią optymalną wygodę podczas pracy,
  • zapewnią funkcjonalności zwiększające komfort użytkowania,
  • będą łatwe w konserwacji i czyszczeniu.

Bardzo często, ze względu na niższe koszty, w gabinetach są montowane meble kuchenne. Niestety nie jest to dobre i optymalne rozwiązanie ponieważ meble domowe różnią się od mebli produkowanych na potrzeby gabinetów medycznych. inna jest zarówno powierzchnia, która w przypadku mebli go gabinetu musi być sterylnie czysta, jak i sama konstrukcja. Profesjonalne meble do gabinetu medycznego otwierają się już przy dotknięciu, bez konieczności wysuwania szuflad czy pociągania za uchwyt. Poza tym meble używane w celach medycznych powinny mieć atest, którego meble kuchenne po prostu nie posiadają.

Materiał z jakiego są produkowane meble do gabinetu stomatologicznego to specjalna, sprasowana płyta, która jest odporna na wchłanianie wilgoci i działanie środków dezynfekujących. Okucia, nóżki i zawiasy wykonywane są ze stali chirurgicznej o właściwościach kwasoodpornych.

Kolorystyka

Gabinet stomatologiczny może zostać urządzony przy pomocy jednej, dominującej barwy takiej jak szary, niebieski czy zielony. Jednak obecnie najmodniejsze są łączenia kolorów ciepłych z zimnymi. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje efekt dodatkowej przestrzeni i nabiera ciepłych, żywych barw. Modne są także pastele, doskonale wyciszające pacjenta, a nie sprawiające wrażenia pomieszczeń szpitalnych. Bardzo szeroki wybór mebli do gabinetów stomatologicznych, w różnych kolorach, kształtach i wielkościach oferuje sklep internetowy Medical Interiors.