„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Odkryj nowe możliwości z protetyką Dental City

Rozwój metod leczenia w stomatologii i protetyce pozwala nieść pomoc osobom, które z różnych powodów utraciły swoje zęby. Dziś o przywrócenie estetycznego uśmiechu wcale nie jest tak trudno. Jakie możliwości niesie ze sobą protetyka stomatologiczna w Dental City?

Czym zajmuje się protetyk w Bielsku?

Zadaniem protetyka jest planowanie i realizacja leczenia osób, które utraciły swoje naturalne zęby. Pacjenci decydują się na wizytę i leczenie u protetyka głównie ze względów estetycznych. Braki zębowe u wielu osób powodują duże kompleksy, wpływają na poczucie własnej wartości, mogą stać się przyczyną wycofania z relacji społecznych.

Problem ubytków jest jednak znacznie poważniejszy, bo brak już nawet jednego zęba wpływa niekorzystnie na aparat żucia. Pokarm jest niewłaściwie rozdrabniany, a pozostałe zęby są nieprawidłowo i nadmiernie obciążone. W konsekwencji dochodzi do kolejnych problemów, nasila się problem bruksizmu, a zgrzytanie zębami może być na tyle poważne, że spowodować może osłabienie zębów i pogorszenie kondycji tkanek przyzębia.

Metody leczenia protetycznego

W Dental City na co dzień zajmujemy się pomocą pacjentom z problemami stomatologicznymi. Pełna oferta, która zaprezentowana została na stronie internetowej Centrum https://dentalcity.com.pl została przygotowana w taki sposób, aby pomóc pacjentom kompleksowo i profesjonalnie.

W ramach leczenia protetycznego wykonywane są m.in. protezy zębowe – częściowe lub całkowite. Wybór odpowiedniego wariantu zależy od ilości brakujących zębów. Zaletą protez jest to, że są one wykonywane indywidualnie, zatem każda osoba uzyska odpowiednia pomoc.

Kolejną metodą terapii protetycznej jest most protetyczny. Jest to metoda, która bardzo dobrze zastępuje naturalne zęby. Ze względu na wykonanie i specyfikę montażu jest nie tylko wygodna dla pacjentów, ale pomaga też doskonale odtworzyć naturalne funkcje żucia. Most montowany jest na tzw. masztach. Funkcję tę mogą pełnić zarówno implanty, jak również zęby własne pacjenta, chociaż w tym drugim wariancie – konieczne jest ich odpowiednie zeszlifowanie.

Gdzie szukać dobrego protetyka?

Chcąc mieć pewność, że elementy protetyczne będą odpowiednio dopasowane i solidne warto zwrócić się po pomoc do specjalistów. Najlepiej, jeśli jest to klinika, w której przyjmują stomatolodzy różnych specjalności, wówczas można liczyć na kompleksową, fachowa pomoc. W Dental City dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu możemy nieść jeszcze skuteczniejszą pomoc wszystkim potrzebującym pacjentom.