„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Gwiazdy Hollywood o higienie intymnej

Gwiazdy nie ukrywają, że praca na planie filmowym może być uciążliwa, szczególnie wtedy gdy zdjęcia kręcone są w trudnych warunkach. Standardowym wyposażeniem produkcji są luksusowe przyczepy kempingowe, w których aktorki mogą odpocząć w czasie przerw. Tam też dokonują niezbędnych zabiegów higienicznych, które sprawiają, że zawsze czują się świeżo i pewnie.

Po pierwsze odpowiednia bielizna!

Aktorki stwierdziły jednogłośnie, że ogromną wagę przywiązują do jakości noszonej bielizny. Unikają sztucznych materiałów, które nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Zazwyczaj noszą bawełnę i jedwab. Pozwala to uniknąć namnażania bakterii, które w środowisku o małej zawartości tlenu czują się jak ryba w wodzie, a efektem ich burzliwego rozwoju może być zapalenie pochwy.

Po drugie płyn do higieny intymnej

Wszystkie panie potwierdziły stosowanie płynów do higieny intymnej, które zapewniają odpowiednie PH skóry. W środowisku o właściwym odczynie PH flora bakteryjna chroni organizm przed inwazją zagrażających zdrowiu bakterii. Ważna jest też częstość stosowania. Aktorki przyznały, że minimum to 3 razy dziennie.

Po trzecie zrównoważona dieta

Niewiele osób wie o tym, że spożywanie jogurtów i kefirów pomaga kobiecemu organizmowi zachować odpowiedni współczynnik PH. Wspomaga również obecność pałeczek bakterii kwasu mlekowego regulujących odczyn kwaśny. Równie istotna jest obecność warzyw i owoców w diecie. Wspomagają one oczyszczanie organizmu i trawienie, co ma zbawienny wpływ na środowisko pochwy. Unikać natomiast należy spożywania słodyczy ponieważ cukry są ulubionym pokarmem Candida albicans.

Po czwarte regularne wizyty u ginekologa

Każda kobieta powinna regularnie odwiedzać ginekologa i wykonywać niezbędne badania. Pozwala to w porę dostrzec nawet najdrobniejsze zmiany i podjąć odpowiednie leczenie.

Po piąte higieniczne życie seksualne

Bardzo ważne jest by w czasie kontaktów seksualnych z przypadkowymi partnerami stosować prezerwatywy, które zapewniają ochronę przed niechcianą ciążą i nieproszonymi gośćmi. Nawet jeżeli partner wygląda na zdrowego to może być nosicielem wirusa brodawczaka lub mieć infekcję w stadium rozwojowym, kiedy jeszcze nie daje ona objawów. Stosowanie prezerwatyw jest więc bardzo dobrym nawykiem. Pamiętajmy, że artykuły takie jak: Czy kalkulator dni płodnych jest wiarygodny? nie zabezpieczą przed niechcianą ciążą tak skutecznie jak prezerwatywa.

artykuł sponsorowany