„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Przeszczep włosów Smart Graft – sposób na łysienie, zakola i nie tylko…

przeszczep włosów

Nadmiernie wypadające, rzadkie włosy, łysienie, postępujące zakola, ale też niezbyt bujny zarost? Odpowiedź jest tylko jedna – nowatorska metoda przeszczepu włosów Smart Graft. Sprawdź, na czym polega!

Jest wiele sposobów na walkę z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów. Suplementy diety, kosmetyki pielęgnacyjne, masaże, mezoterapia – kiedy nic nie pomaga, przychodzi czas na zwrócenie uwagi w stronę bardziej zaawansowanych rozwiązań. Jednym z nich jest przeszczep włosów, którego istotą jest pobranie żywych cebulek włosowych i przeniesienie ich w inne miejsce. Przeszczep włosów metodą Smart Graft w przeciwieństwie do innych metod transplantacji wyróżnia się wysokim komfortem i zdumiewającą efektywnością – aby zagęścić włosy, wystarczy tylko jeden zabieg, a jego efekty z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej widoczne. “To najmniej inwazyjna i najbardziej efektywna metoda przeszczepu włosów” – mówi dr Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie.

Przeszczep włosów Smart Graft – niewielka ingerencja, wielki efekt

Dziś dostępnych jest kilka różnych metod transplantacji włosów. W większości to zabiegi chirurgiczne, wymagające sporej ingerencji i działań niekoniecznie przebiegających komfortowo z punktu widzenia pacjenta. W ostatnich latach dużym powodzeniem – zarówno wśród specjalistów, jak i samych kuracjuszy – cieszy się metoda alternatywna, która nie jest tak obciążającą, jak metody FUE, ale przynosi rewelacyjne efekty. Jest nią inteligentna technologia Smart Graft, która pozwala w naturalny sposób zagęścić włosy bez użycia skalpela czy długotrwałej rekonwalescencji. Zabieg trwa wprawdzie kilka godzin, dlatego, że wymaga dużej precyzji, ale i tak zajmuje mniej czasu niż inne chirurgiczne procedury transplantacji włosów. Poza tym jest bezbolesny. Przeszczep włosów Smart Graft to zabieg, a nie operacja. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. A brak pełnej narkozy oznacza szybszy powrót do formy po zabiegu. Po Smart Grafie – wyjaśnia dr Miracki – pacjenci wracają do pracy już po 1-2 dniach i mogą funkcjonować jak co dzień, nie martwiąc się o nieestetyczne blizny. Nowatorski przeszczep włosu polega na przeszczepie jedynie mieszków włosowych a nie całych płatów skóry, więc po zabiegu, poza miejscowym zaczerwienieniem, nie ma żadnych śladów. Smart Graft to najlepsze rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn, którzy oczekują wielkich efektów, stosunkowo niewielkim kosztem. 

Smart Graft – dla kogo?

Smart Graft to metoda przeszczepu włosów o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdza się zarówno przy przerzedzających się, nadmiernie wypadających włosach, jak i zakolach czy łysieniu androgenowym. Szacuje się, że z problemem łysienia może zmagać się nawet 60% mężczyzn i 30% kobiet. Zmiany natury trychologicznej – cofająca się linia włosów, powiększające się zakola, utrata włosów na tle hormonalnym – bardzo często dotyczą młodych ludzi. Pojawiają się około 35. roku życia, a z biegiem czasu sukcesywnie postępują. Smart Graft to sposób, aby zatrzymać proces łysienia, ale nie tylko.

Tę nowatorską metodę stosuje się obrębie całego ciała. Przeszczep włosów Smart Graft z powodzeniem pomaga zagęścić brwi, rzęsy, zarost oraz zrekonstruować owłosienie w miejscach pokrytych bliznami. To rozwiązanie przynoszące bardzo naturalne, dyskretne efekty. Po transplantacji poprawa jest bardzo wyraźna, co jest skutkiem troski o każdy pojedynczy włos. Smart Graft pozwala uzyskać nawet 95% wartościowych mieszków włosowych, więc prawie wszystkie przeszczepione cebulki są żywotne i będą wzrastać zgodnie z własnym cyklem życia – wyjaśnia dr Paweł Dybciak, lekarz medycyny estetycznej, wykonujący przeszczep włosów Smart Graft w warszawskiej Klinice Miracki.

Przeszczep włosów Smart Graft – jak wygląda zabieg?

Pierwszym krokiem przed wykonaniem przeszczepu włosów jest konsultacja i kwalifikacja. W trakcie pierwszej wizyty lekarz poznaje problem, ocenia skórę głowy, stan zdrowia pacjenta i dopiero na tej podstawie dobiera odpowiedni zabieg. Drugie spotkanie to omówienie wyników badań. Pacjent, który kwalifikuje się do transplantacji włosów powinien wykonać kilka podstawowych badań z krwi, dzięki którym można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu – mówi dr |Dybciak.

Kolejny krok to sprecyzowanie terapii. Specjalista, biorąc pod uwagę wszystkie zgromadzone informacje, ustala dokładny plan leczenia. Określa się zakres działania – niekiedy po przeszczepie włosów wykonuje się mezoterapię osoczem bogatopłytkowym skóry głowy, która stymuluje wzrost cebulek i pomaga szybciej uzyskać oczekiwane efekty. Wybiera się także obszar dawczy – miejsce, z którego zostaną pobrane włoski do przeszczepu. 

Przeszczep włosów odbywa się we wcześniej ustalonym terminie. Proces zabiegowy rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego. Następnie lekarz przy pomocy implantatora Smart Graft pojedynczo pobiera włoski i umieszcza je w specjalnych pojemnikach, zapewniających optymalne warunki do przechowywania zespołów żywych mieszków włosowych. Dzięki temu, zwiększa się stopień przeżywalności przeszczepów, poprawia zdolność do odrastania pojedynczych włosków do odrastania, a tym samym wzmacnia efekty zabiegu. 

Drugą częścią procedury Smart Graftu jest transplantacja, którą również poprzedza podanie znieczulenia miejscowego. Kiedy środki przeciwbólowe zaczynają działać, lekarz przystępuje do precyzyjnego przeszczepienia pobranych włosów w miejsce docelowe – skórę głowy, brwi lub brodę. To bardzo ważny etap, od którego zależy ostateczny rezultat zabiegu, dlatego warto, by wykonywał go doświadczony specjalista z chirurgiczną precyzją. 

Przeszczep włosów Smart Graft trwa średnio 4-5 godzin. Dokładny czas zabiegu uzależniony jest od zakresu przeszczepu i liczby przeszczepianych graftów (poszczególnych jednostek włosa). Po transplantacji pacjent otrzymuje instrukcję dotyczącą pielęgnacji i form protekcji, po czym może wrócić do domu. Po zabiegi nie widać żadnych nieestetycznych zmian, a pierwsze efekty pojawiają się po upływie kilku miesięcy, a pełny rezultat krystalizuje się po około roku – co wynika z naturalnego cyklu wzrostu włosa. Przeszczep włosów Smart Graft jest małoinwazyjny i bardzo bezpieczny. Zabieg można powtarzać.

Cena bujnej fryzury – ile kosztuje przeszczep włosów Smart Graft?

Cena przeszczepu włosów Smart Graft zależy przede wszystkim od obszaru zabiegowego oraz tego, jak wiele mieszków zostanie przeszczepionych. W Polsce zabieg jest dostępny w wielu klinikach, również w Klinice Miracki w Warszawie, gdzie za jeden graft płaci się od 10 zł, co przekłada się na cenę przeszczepu włosów, rozpoczynającą się od 4 000 zł. Nie jest to cena wygórowana, biorąc pod uwagę efektywność zabiegu i czas utrzymywania się jego rezultatów. Więcej informacji o przeszczepie włosów Smart Graft można znaleźć na stronie: https://klinikamiracki.pl/przeszczep-wlosow/