„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Zadbaj o miejsca intymne, pozbądź się problemu nietrzymania moczu

Objawy starzenia, z którymi ciężko się pogodzić, to nie tylko zmarszczki wokół oczu i siwiejące włosy. Wiele dojrzałych kobiet wraz z wiekiem doświadcza również wstydliwej dolegliwości, jaką jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zatem starzenie się miejsc intymnych to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia, komfortu psychicznego i satysfakcjonującego życia intymnego. Tym bardziej powinnyśmy zadbać o dobrą kondycję tej strefy naszego ciała!

Jakie są konsekwencje starzenia się miejsc intymnych?

Upływ czasu jest nieubłagany dla miejsc intymnych. Narządy rodne tracą swoje właściwości głównie z powodu zaniku kolagenu i elastyny, których po 25. roku życia zaczyna ubywać w całym organizmie. Wraz z wiekiem nie tylko skóra, ale też mięśnie, powięzi i błona śluzowa wyściełająca narządy rodne słabną. W konsekwencji tkanki wiotczeją i tracą jędrność.

Proces starzenia się miejsc intymnych u każdej kobiety może zachodzić inaczej – u niektórych zdarza się to wcześniej, a u innych później. Uwarunkowane jest to takimi czynnikami, jak:

  • predyspozycje genetyczne,
  • przebyte porody naturalne,
  • poziom estrogenów,
  • aktywność seksualna,
  • okres menopauzy.

Ciąże i porody znacząco nadwyrężają narządy rodne. Po urodzeniu dziecka na drodze naturalnej osłabieniu ulegają nie tylko mięśnie pochwy, ale też więzadła podtrzymujące cewkę moczową. Wpływ na kondycję narządów rodnych mają też hormony. Najbardziej widoczne jest to w okresie okołomenopauzalnym, kiedy spada ilość estrogenów – śluzówka pochwy staje się cieńsza, delikatniejsza i bardziej sucha.

Konsekwencje starzenia się miejsc intymnych:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • atrofia czyli zanikowe zapalenie pochwy,
  • suchość pochwy,
  • brak satysfakcji ze współżycia.

Mona Lisa Touch – laser, który ułatwia życie

Skutki starzenia się miejsc intymnych, takie jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, mogą być bardzo uciążliwe – wpływać na obniżenie jakości współżycia, przyczyniać się do powstawania infekcji, a także powodować kompleksy i wycofanie w kontaktach towarzyskich. Dlatego zostały opracowane nieinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej, których celem jest skuteczne leczenie nietrzymania moczu. Szerokie zastosowanie w ginekologii estetycznej znalazł laser Mona Lisa Touch – używany m.in. w Centrum DER-MED w Katowicach i Krakowie.

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z ginekologiem, który wyklucza ewentualne przeciwwskazania i informuje o przebiegu terapii. Zabieg Mona Lisa Touch wykonywany jest bez znieczulenia, przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, która wprowadzana jest do pochwy. Fototermiczna energia lasera powoduje obkurczenie mięśni dna miednicy, pochwy oraz cewki moczowej. W efekcie zmniejsza się niekorzystny kąt nachylenia cewki, który powodował problem nietrzymania moczu.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg z użyciem lasera Mona Lisa Touch jest bezbolesny, nie wymaga nawet znieczulenia i nie wyłącza z normalnego funkcjonowania, co jest szczególnie cenione przez młode mamy. Można dosłownie wybrać się na zabieg między śniadaniem a obiadem i wrócić od razu do zajmowania się małym dzieckiem. Jedna sesja trwa zaledwie 30 minut. W zależności od efektów pierwszego zabiegu, może być konieczność wykonania jeszcze jednego po około 4 tygodniach, aby wzmocnić efekty.

Zabieg laserem Mona Lisa Touch skutecznie redukuje problemy nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Zaledwie 7-10 dni po laseroterapii można powrócić do aktywności seksualnej, która powinna być teraz przynosić o wiele więcej przyjemności. Ograniczenie problemu nietrzymania moczu pozwala na odzyskanie komfortu zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Poprawa jakości życia intymnego oraz odzyskanie pewności siebie są nieocenione!

Dowiedz się więcej na temat bezinwazyjnego, laserowego leczenia nietrzymania moczu: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/leczenie-nietrzymania-moczu/