„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Smile Design – projektowanie pięknego uśmiechu dla siebie!

Piękny i zadbany uśmiech to doskonała wizytówka człowieka. Ma on ogromny wpływ na poczucie własnej wartości, a tym samym na relacje z innymi ludźmi. Obecnie, dzięki innowacyjnym technologiom dentystycznym, każdy może cieszyć się takim uśmiechem, nawet jeśli zmaga się z poważnymi problemami ortodontycznymi i stomatologicznymi. Temu, kto marzy o pięknych, prostych i białych zębach, naprzeciw wychodzi technologia Smile Design – czyli nowoczesny sposób projektowania uśmiechu. Metodę tę stosuje się między innymi w klinice Warsaw Dental Center.

Czym jest projektowanie uśmiechu?

Smile Design to nowoczesna technologia cyfrowa, która daje możliwość zaprojektowania nowego uśmiechu w trakcie wizyty stomatologicznej. Proces obejmuje dokładną diagnostykę problemów, ustalenie planu leczenia oraz co najważniejsze – określenie potrzeb pacjenta, tak aby lekarz mógł skoncentrować się na celu i zaproponować najlepsze rozwiązanie. Decydując się na zaprojektowanie nowego uśmiechu, pacjent już na początku leczenia będzie mógł poznać efekt końcowy oraz zostanie mu zaprezentowany szczegółowy, indywidualny plan leczenia i kosztorys.

Smile design – co można zyskać?

Efekty tej nowatorskiej metody są zazwyczaj w pełni adekwatne do oczekiwań pacjentów i odpowiadają na ich potrzeby. Ustalone i zaprojektowane zależności między ustami, zębami, a mimiką skutkują wymarzonym uśmiechem, indywidualnie dostosowanym do rysów twarzy. Czym jeszcze charakteryzuje się Smile Design?

  • Zniwelowanie dotychczasowych ubytków oraz pozostałych problemów stomatologicznych.
  • Ściśle określone leczenie stomatologiczne oraz harmonogram zaplanowanych zabiegów.
  • Łatwość komunikacji – doświadczony zespół kliniki Warsaw Dental Center za pomocą wizualizacji przedstawia rozwiązania dostosowane do pacjenta, jego mimiki, ruchów twarzy oraz uwarunkowań genetycznych.

Jak przebiega projektowanie uśmiechu?

Projektowanie nowego uśmiechu rozpoczyna się od sesji zdjęciowej oraz wykonania dokładnych filmów, na których analizowane są projekcje twarzy pod różnym kątem. Dodatkowo stomatolog sprawdza także sposób mówienia. Niezwykle istotna jest praca nad mimiką pacjenta – to dzięki tak szczegółowej analizie uzyskuje się projekt najlepiej dostosowany nie tylko do wyglądu pacjenta, ale również jego naturalnego, codziennego zachowania, charakteru oraz sposobu wyrażania emocji.

Kolejnym etapem procesu Smile Design jest zaprojektowanie uśmiechu na ekranie komputera razem z pacjentem. Na podstawie wcześniej wykonanych zdjęć i filmów otrzymujemy dokładną prezentację wizualizacji i rozmaitych możliwości korekcji aktualnego zgryzu. Pacjent ma możliwość nanoszenia zmian spośród różnych długości, kształtów, a nawet odcieni kolorystycznych zębów. Dzięki temu można skorygować ustawienie zębów, usunąć wszelkie przebarwienia oraz dopasować ich kształt do wymarzonego uśmiechu tak, aby stanowiły jednolity, estetyczny układ.

Gdy wspólnie z pacjentem ustalony zostanie projekt nowego uśmiechu, zostaje on przekazany do protetyka, który tworzy specjalny digital smile w wersji 3D. Co ważne – pacjent jest w stanie go fizycznie nałożyć na zęby, czyli po prostu „przymierzyć” i ostatecznie zdecydować, czy taki efekt będzie dla niego satysfakcjonujący.

Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, rozpoczyna się leczenie stomatologiczne na podstawie wcześniej określonego planu oraz kosztorysu.

Projektowanie uśmiechu – cena

Najważniejszą zaletą Smile Design jest indywidualne podejście do każdego z pacjentów. Podczas wizyty w klinice Warsaw Dental Center nowy digital smile dostosowywany jest do osoby – jej charakteru, ruchów twarzy, mimiki, uwarunkowań genetycznych. Na tej podstawie tworzony jest całościowy plan leczenia. Właśnie z tego powodu nie jest możliwe wcześniejsze określenie dokładnych kosztów zaprojektowania uśmiechu. Wszystko zależy zarówno od problemów stomatologicznych, jak i indywidualnych potrzeb pacjenta.

Smile Design to innowacyjna technologia, która pomaga uzyskać wymarzony uśmiech poprzez prosty, efektywny, a przede wszystkim pewny i ściśle zaplanowany proces stomatologiczny. Znając rezultat zaprojektowanego już na wstępnym etapie cyfrowego uśmiechu, unikniemy jakichkolwiek komplikacji i nieporozumień w trakcie leczenia. To nie tylko kolejna technika stomatologiczna, ale również idea, filozofia oraz wyjątkowa forma komunikacji lekarza z pacjentem. Mając możliwość projektowania i tworzenia wspólnej wizji, razem możemy osiągnąć wyjątkowy efekt.

Artykuł sponsorowany