„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Popularny zabieg – akupunktura

zabieg, akupunktura

Chiny są kolebką wielu interesujących zabiegów jakie medycyna naturalna również obecnie wykorzystuje w leczeniu wielu schorzeń. Jednym z takich zabiegów jest akupunktura, na pewno każdy o nim słyszał. Jednak nie każdy wie na czym dokładnie polega ani jak jest wykonywany. By to zrozumieć trzeba sobie zdać sprawę, iż w wierzeniach chińskiej medycyny w ciele człowieka krąży energia zwana Qi. Zablokowanie przepływu tej energii z różnych przyczyn prowadzi do rozmaitych schorzeń.

Akupunktura to zabieg z użyciem cienkich igieł, wykonanych ze szlachetnych metali. Igły te terapeuta wbija w określone punkty na ciele, wkłucia muszą być precyzyjne aby były skuteczne, wykonane przez doświadczonego specjalistę. Każdy z tych punktów odpowiada za inne czynności dlatego jest to tak ważne.

Zastosowanie tego rodzaju leczenia pomaga na wiele schorzeń. Między innymi na choroby kości, stawów, mięśni, rwę kulszową, bóle pleców, choroby układu krążenia oraz oddechowego, zaburzenia układu pokarmowego, choroby wątroby i nerek, problemy urologiczne, choroby skóry. Zabieg ten medycyna naturalna wykorzystuje także w leczeniu depresji, nerwic, bezsenności.

Jest kilka rzeczy, o których należy wiedzieć zanim zdecydujemy się skorzystać z tego zabiegu. Jedną z nich jest taka, iż tego typu leczenie pomaga we wczesnym etapie choroby, w momencie kiedy znajduje się ona w stadium zaawansowanym zabieg po prostu może być nieskuteczny.

Nie należy rozpoczynać terapii u osób, które cierpią na braki energii, co objawia się słabym apetytem, bladą cerą, zimnymi kończynami. Najpierw konieczne jest odpowiednie odżywianie i leczenie, potem dopiero można zastosować akupunkturę.

Ważną informacją jest to, że by tego typu forma leczenie była skuteczna, jednorazowa wizyta nie przyniesie efektu. Konieczne jest wykonanie serii co najmniej 10 zabiegów.

Zabiegi te można wykonać w specjalistycznych gabinetach medycyny naturalnej, które zajmują się taką formą leczenia.