„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Mieć 50 lat i wyglądać na 30.

Medycyna estetyczna umożliwia kompleksowe odmłodzenie nawet o 2o lat. Dotyczy to szczególnie twarzy i szyi, chociaż nie tylko.

Zabiegi odmładzające można podzielić na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i zabiegi laserowe. Laserem najczęściej usuwane są znamiona i przebarwienia. Oczywiście dużym powodzeniem cieszy się też depilacja laserowa. Jednak po to byśmy mogły znowu wyglądać młodo niezbędne jest sięgnięcie do arsenału medycyny estetycznej.

Peeling Glikolowy

Peeling ten jest dość inwazyjny, ponieważ stosuje się do jego wykonania kwasy o stężniu nawet 50 – 70 %. Dzięki temu usuwany jest stary naskórek, który się złuszcza oraz pobudzana jest produkcja kolagenu. Kwas glikolowy usuwa rogową warstwę naskórka i wpływa na syntezę glikozamin. Tak głęboki peeling sprzyja też nawilżeniu skóry i produkcji elastyny, która odżywia komórki skóry. Efekty jakie można osiągnąć dzięki peelingowi glikolowemu to między innymi likwidacja przebarwień, zmniejszenie widoczności zmarszczek i rozjaśnienie twarzy.

Peeling dermatologiczny Glekopeel

Tak jak peeling glikolowy zawiera kwas glikolowy, jednak oprócz tego dodaje się mącznicę lekarską, która sprawia, że zmniejsza się synteza barwnika i skóra jest bardziej rozjaśniona. Pomaga w tym także kwas kojowy zawarty w mieszance kwasowej. Biała morwa natomiast odpowiada za działanie przeciwzapalne i działa przeciwutleniająco, co pomaga dłużej cieszyć się efektami peelingu i łagodniej przechodzić godziny bezpośrednio po zabiegu. Biała morwa hamuje również procesy starzenia się skóry. Do peelingu dodane są również witaminy takie jak A,C i E odpowiadające za prawidłową regenerację złuszczonej wcześniej skóry.

Peeling Alpha Beta complex Gel

W tym rodzaju peelingu udział biorą kwas glikolowy i kwas salicylowy. Z ich pomocą wykonuje się peeling średniogłęboki lub w przypadku krótszego pozostawienia na skórze peeling powierzchniowy. Po zabiegu skóra może być lekko opuchnięta. Taki peeling należy powtórzyć kilkakrotnie co 3-4 tygodnie.

Peeling pirogronowy

Peeling pirogronowy to peeling złuszczający, w którym substancją aktywną jest kwas pirogronowy. Jest doskonały w zastosowaniu d skóry z tendecją przetłuszczania się ponieważ doskonale reguluje wydzielanie łoju dzięki głębokiemu wnikaniu w głąb mieszków włososo – łojowych. Zalecany jest dla osób z tendencjami trądzikowymi. Peeling pirogronowy złuszcza naskórek i dzięki temu zmniejsza widoczność zmarszczek. Jak każdy peeling pobudza też komórki do produkcji kolagenu i elastyny, co odmładza i rozjaśnia skórę.

Peeling migdałowy

Kwas migdałowy to jeden z najbardziej popularnych kwasów, ponieważ nie zawiera substancji toksycznych i jest naturalnie pozyskiwany z gorzkich migdałów. Peeling kwasem migdałowym jest zabiegiem mało inwazyjnym i wpływa na poprawę stanu skóry – zarówno poprawia jej pigment rozjaśniając skórę jak i ukrywa drobne zmarszczki. Co ciekawe ten rodzaj peelingu może być stosowany nawet latem, ponieważ nie powoduje nadwrażliwości na światło słoneczne.

Peeling TCA

Kwas trójchlorooctowy stosowany w peelingu TCA aplikuje się w jednej lub kilku warstwach zależnie od stanu skóry pacjenta. Złuscza on nawet głęboko położone warstwy naskórka co wpływa na dość radykalną wymianę powierzchniową i stymulację produkcji regenaracyjnych składników skóry. Po zabiegu TCA należy w odpowiedni sposób postępować ze skórą, instrukcje otrzymuje pacjent po zabiegu od osoby, która wykonała peeling.

Yellow Pearl

To zabieg przeprowadzany z użyciem kwasów takich jak kwas glikolowy i salicylowy. W drugiej fazie zabiegu wprowadza się kwas retinolowy, który stymuluje wzrost produkcji kolagenu i elastyny. Oprócz tych kwasów stosowany jest też kwas fitowy, kojowy i azelainowy. Zabieg Yellow Pearl pozwala pozbyć się przebarwień skóry i zapobiega powstawaniu nowych. Najczęściej nakłada się od 4 do 8 warstw preparatu Yellow Pearl by oczyszczenie skóry osiągnęło odpowiednią głębokość.

Yellow Peel – Retises CT

Peeling dwufazowy Yellow Peel – Retises CT zalecany jest przede wszystkim dla dojrzałej i matowej skóry. Pierwsza czynność to peeling kwasem salicylowym lub mikrodembrazja. W pierwszej fazie zabiegu nakłada się ampułkę z witaminą C. Następnie aplikowana jest maseczka zawierająca retinol i kwas mlekowy. Zabieg stymuluje odnowę komórkową i zwiększa syntezę białek. Poza tym po zabiegu skóra jest w widoczny i mierzalny sposób lepiej nawilżona dzięki zwiększeniu poziomu NMF (naturalnego czynnika nawilżającego).

Salipeel

Salipeel to peeling kwasem salicylowym oparty na beta-hyroksykwasach. Pozwala na złuszczenie zbędnego naskórka i likwiduje zrogowaciałe fragmenty skóry. Dzięki temu skóra odnawiając się podlega lepszemu nawilżeniu, jest bardziej elastyczna i napięta. To sprawia, że mniej widoczne są zmarszczki. Peeling kwasem salicylowym ma działanie przeciwzapalne i jest doskonały także dla osób z bardzo tłustą skórą o tendencjach trądzikowych.

Peelingi to najmniej inwazyjne a doskonale sprawdzające się zabiegi medycyny estetycznej. Należy zadbać o to by wykonywać je w odpowiednich klinkach, co pozwala na pewność, że będą bezpieczne dla skóry i odpowiednio aplikowane.

Rekonwalescencja po zabiegu – co warto wiedzieć?