„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Baza leków na serce

Baza leków na serce

Tempo życia, stres, zanieczyszczenie atmosfery, czy „spadek” genetyczny to częste przyczyny schorzeń, cywilizacyjnych, które dotykają nasze serce i układ krwionośny.

Na szczęście farmakologia nadąża za naszymi problemami, a nowoczesne leki są niezwykle skuteczne w naszych sercowych kłopotach. Rzecz jasna listę lekarstw ustawia nam lekarz, a nam pozostaje je na czas kupić i zacząć przyjmować zgodnie z zaleceniami.

Nadciśnienie, choroby wieńcowe, leczenie po zawałach i atakach serca, bóle w klatce piersiowej – te wszystkie choroby i objawy wymagają zastosowania leków z grupy kardiologicznych. Często szybkość wdrożenia leczenia decyduje o jego powodzeniu, dlatego tak istotny wydaje się dostęp do pełnej bazy środków, które mogą nam pomóc. Bieganie po aptekach to nie jest zajęcie dla osoby z chorobą wieńcową, na szczęście z pomocą przychodzi nam internet.

Leki kardiologiczne to osobna kategoria farmaceutyków, które łatwo odnaleźć w alfabetycznej kolejności, bez stresującego poszukiwania wybranej nazwy w gąszczu pozostałej oferty, np. na zgagę czy niedobór witamin. Naszą uwagę zwróciła baza leków, która wychodzi na przeciw potrzebom pacjentów z problemami z układem krążenia. Oprócz wspomnianego już układu alfabetycznego, baza selekcjonuje leki wg kategorii, refundowane, a także wycofane z obrotu. Ta ostatnia kategoria pomaga w sytuacjach, kiedy dostaliśmy receptę na specyfik, któreg już nie ma – w bazie odnajdziemy jego aktualny zamiennik, a chwilowe poszukiwania wystarczą, aby wybrać odpowiedni składnik w dobrej cenie.

Oczywiście w przypadku tak poważnych farmaceutyków, jak chociażby te które musimy przyjmować stale, np. na nadciśnienie, musimy pamiętać o zadbaniu na czas o stosowne recepty, bowiem gorączkowe poszukiwania w nawet najlepszej bazie leków, raczej nie przysłużą się naszemu zdrowiu. Ważne jest także, aby informować lekarza na bieżąco o wszystkich objawach, które odnotowujemy po zastosowaniu leku, także tych które wydają nam się nieistotne, jak np. częste bóle głowy. W przypadku leków kardiologicznych każdy objaw może wpłynąć nie tylko na nasze zdrowie, ale również na decyzję o zmianie lub dołączeniu kolejnych metod leczenia.

W bazie leków znajdziemy również profesjonalnego bloga, pisanego przez lekarzy. Dzięki tej lekturze dowiemy się jak dodatkowo wspomóc działanie farmaceutyków, dbając o swoje zdrowie. Naszą uwagę zwróciły porady dotyczące interakcji leków z żywnością, o ograniczeniach w lekach na kaszel oraz wskazówki jak rozpoznać legalną aptekę internetową.

artykuł sponsorowany