„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Dlaczego warto skorzystać z usług optyka?

Wiele osób decyduje się na zakup okularów i przepisanych przez okulistę szkieł korekcyjnych przez Internet, tym samym pomijając wizytę u optyka. Czy jest to dobre rozwiązanie? Nie zawsze. Optyk jest specjalistą, który może znacząco pomóc w doborze okularów. Wizyta w salonie polecana jest przede wszystkim w przypadku osób posiadających duże wady wzroku, szukających nietypowych okularów. Do optyka dobrze jest się też wybrać, jeśli chce się kupić pierwsze okulary. Kiedy jeszcze wskazana jest wizyta i jakie korzyści można z niej odnieść?

Kim jest okulista? 

Okulista zaliczany jest do specjalistów, zajmujących się prawidłową diagnozą chorób oczu i ich leczeniem. W zakresie zadań lekarza-okulisty leży zbadanie wzroku pod kątem chorób oczu, takich jak np. zaćma, jaskra, AMD, jak również dobór odpowiedniej korekcji. Wizyta u okulisty lub optometrysty jest również wskazana, jeżeli planujemy rozpocząć przygodę z soczewkami kontaktowymi.

Dlaczego warto korzystać z usług optyka?

W dobie, gdzie wszystko można kupić i zamówić przez Internet usługi optyka wydają się niepotrzebne. W praktyce jest jednak zupełnie odwrotnie. Narząd wzroku jest niezwykle delikatny i wymaga specjalnego traktowania. Takie zapewnione jest właśnie u optyka. Stworzy on okulary idealnie dopasowane do potrzeb pacjenta, a także pozwalające skorygować wadę wzroku. Można więc powiedzieć, że u optyka okulary korekcyjne zostaną uszyte na miarę. Tak idealne dopasowanie soczewek okularowych nie zawsze jest możliwe przy zakupie okularów przez Internet. Co więcej, wiele sklepów online proponuje często tylko zakup oprawek bez szkieł korekcyjnych. W takich przypadkach szczególnie przy dużej wadzie wzroku zachodzi ryzyko, że nie będą one pasować do oprawek.

Okulary idealne – wybierz je u optyka!

Salony optyczne dysponują szeroką ofertą okularów. Bezpośrednio w nich można je przymierzyć, przejrzeć się, sprawdzić, jak leżą i jak się w nich wygląda. Takie przymiarki nie są możliwe w przypadku zakupów internetowych. Brak możliwości „wypróbowania” oprawek sprawia, że bardzo często trzeba je odesłać z powrotem do sklepu internetowego, bo źle leżą lub nie pasują do urody czy owalu twarzy. Jeśli więc chce się mieć pewność, że za pierwszym razem dobierze się okulary idealne, warto wybrać się do optyka. 

Salon optyczny Sferaoczu.pl to miejsce, które znajdzie każdy po wpisaniu w wyszukiwarkę zapytania optyk Lublin. Specjaliści w nim pracujący pomogą nie tylko dobrać tradycyjne okulary korekcyjne, ale także przeciwsłoneczne korygujące wady wzroku. W Lublinie u optyka kupić można również soczewki kontaktowe oraz wykonać badanie wzroku.

Jak wygląda wizyta u optyka?

Wizyta u optyka nie wymaga żadnych przygotowań. Zazwyczaj nie wiąże się też z żadnymi badaniami. Wybierając się do salonu optycznego, należy natomiast zabrać ze sobą receptę od okulisty lub wyniki badań przeprowadzonych przez optometrystę. Na tej podstawie optyk będzie mógł stworzyć soczewki korekcyjne. W czasie wizyty u optyka można też uzyskać porady na temat doboru oprawek, pielęgnacji i czyszczenia szkieł. W dobrych salonach optycznych na zakupione produkty otrzyma się gwarancje, a optyk zachęci do ponownego odwiedzenia salonu, jeśli zaistnieje potrzeba wyprofilowania oprawek, dogięcia zauszników czy wyczyszczenia okularów z wykorzystaniem metody ultradźwiękowej.

Dobry optyk – gdzie go znaleźć?

Salonów optycznych nie brakuje. Najłatwiejszy dostęp do nich mają mieszkańcy dużych miast. Swój wzrok warto jednak powierzyć tylko zaufanym specjalistom. Przed wyborem optyka dobrze jest więc zapoznać się z opiniami, które bez trudu odnajdzie się w Internecie. Czytając je, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak kompleksowość i szeroką gamę proponowanych rozwiązań/produktów, komunikatywność i empatyczne podejście, dopasowanie salonów do potrzeb najmłodszych. Takie warunki spełnia salon optyczny Sferaoczu.pl, który zaprasza w swoje progi wszystkie osoby mieszkające w Lublinie.