„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Kiedy sucha skóra staje się problemem

sucha skóraZ drobnymi oznakami przesuszenia skóry okresowo boryka się wiele kobiet. Ale kiedy z powodu niedostatecznego nawilżenia zostaje naruszona równowaga hydrolipidowa, suchość skóry może stać się prawdziwym problemem.
  Dlaczego skóra ulega przesuszeniu?

Suchość skóry może być wynikiem oddziaływania licznych czynników zewnętrznych. Wśród nich wymienia się przede wszystkim skrajnie wysokie lub niskie temperatury, silny wiatr czy konieczność częstego przebywania w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach. Gdy połączymy je z niewłaściwą pielęgnacją, otrzymujemy gotowy i niemal niezawodny przepis na suchą skórę.

Problem ten może dotyczyć zarówno skóry twarzy, jak i całego ciała, w tym dłoni. Sucha skóra może szczypać, pękać, sprawiać wrażenie ściągniętej i ulegać podrażnieniom. Objawy te bardzo często nasilają się w okresie zimowym, kiedy dodatkowo musimy zmagać się ze szkodliwym wpływem mrozu.

Skuteczne ukojenie suchej skóry

W poszukiwaniu ukojenia dla naszej przesuszonej skóry, przeczesujemy okoliczne drogerie i sięgamy po różnego rodzaju kosmetyki. Jednak zamiast testować wszystkie po kolei, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór jednego, ale skutecznego.

Łatwo mówić, prawda? Łatwo, jeśli poświęcimy na zakup nieco więcej czasu niż zwykle i zwrócimy uwagę na zawartość interesującego specyfiku oraz jego właściwości. Suchość skóry pomogą nam zwalczyć dobrej jakości produkty, które wykazują silne działanie nawilżające oraz odżywcze.

Pierwszą korzyść są w stanie zagwarantować nam między innymi balsamy i mleczka. Wzbogacane o składniki nawilżające oraz wyciągi roślinne lub ekstrakty owocowe, delikatnie pielęgnują skórę, zapewniając jej komfort, miękkość i gładkość.

Natomiast w sytuacji, gdy nasza skóra stała się szorstka, nieprzyjemna w dotyku i przejawia tendencje do podrażnień, świetną propozycją mogą być kremy i olejki. Nie tylko nawilżają skórę, ale także intensywnie ją odżywiają, a pomimo charakterystycznej konsystencji nie pozostawiają tłustej warstwy.

Opatrunek dla skóry

Niekiedy niezbędna może okazać się też regeneracja skóry. W tym celu warto wybrać kosmetyk, dzięki któremu odbudujemy jej barierę ochronną, przywrócimy równowagę hydrolipidową oraz będziemy mogli efektywnie zapobiegać przesuszeniu. Systematyczność zaowocuje ponadto odzyskaniem pięknego i zdrowego wyglądu oraz naturalnego blasku skóry.

Nie sposób oczywiście nie wspomnieć o uldze, jaką będziemy odczuwać po aplikacji tego typu produktu. Za sprawą substancji nawilżających zniknie dyskomfort związany z napięciem skóry, a głęboko odżywiająca formuła pozwoli nam zapomnieć, czym są zaczerwienienia i podrażnienia.