„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Biozgodne nawilżanie skóry

Biozgodne nawilżanie skóry

Nadmierna utrata wody na skutek działania czynników zewnętrznych czy też niewłaściwej lub nie-wystarczającej pielęgnacji w znaczący sposób wpływa na wygląd i kondycję skóry. Odwodniona traci naturalną sprężystość i jędrność, przez co staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Staje się przesuszona, często ulega podrażnieniom, brak jej witalność i blasku. Do walki z oznakami odwodnienia skóry niezbędna jest specjalistyczna pomoc. Choć sposobów na nawilżenie skóry jest wiele, nie każdy z nich jest skuteczny. Jak znaleźć właściwy?

Sekrety nawilżania skóry

O znaczeniu nawilżania skóry w kontekście jej pielęgnacji mówi się wiele. Nie brakuje też pomysłów na to, w jaki sposób podnieść poziom jej nawilżenia. Niestety okazuje się, że wiele substancji nawilżających, zawartych w produktach przeznaczonych do pielęgnacji suchej skóry, nie do końca spełnia swoje zadanie. Często nawilżają one skórę tylko na jej powierzchni, ponieważ substancje użyte w kosmetyku nie mogą przedostać się przez barierę naskórkową. Czasami też lekkie kremy niewystarczająco zabezpieczają przed nadmierną przeznaskórkową utratą wody, zaś kremy „ciężkie” pozostawiają tłustą warstwę i obniżają trwałość nałożonego na nie makijażu. Aby zapewnić skórze optymalny poziom nawilżenia i chronić ją przed odwodnieniem, najlepiej sprawdzą się składniki biozgodne z naturalnie występującymi w komórkach skóry i macierzy międzykomórkowej. Dzięki temu uzupełnienie wszelkich niedoborów staje się dużo bardziej efektywne i pozwala na rzeczywistą poprawę kondycji skóry.

Biozgodne nawilżanie skóry od Pharmaceris – poczuj różnicę!

Biozgodne nawilżanie skóry to jedyny skuteczny sposób na to, by przywrócić skórze właściwy poziom nawilżenia, chroniąc ją jednocześnie przed nadmierną utratą wody. Zgodnie z tym założeniem marka Pharmaceris opracowała formułę wodnego kremu zawierającego biozgodne cząsteczki kwasu hialuronowego z linii Hyaluro-Sensilium, który nawilża skórę na różnych poziomach. Produkt zawiera wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, który dogłębnie nawilża skórę, działając niczym silnie nawadniający kompres. Przynosi natychmiastowe ukojenie, łagodząc charakterystyczne objawy przesuszenia skóry, takie jak szorstkość i uczucie napięcia. Niezwykły efekt nawilżenia, jaki zapewnia krem, został dodatkowo wzmocniony poprzez zastosowanie specjalnej substancji pro-glucoseZE, charakteryzującej się silnymi właściwościami higroskopijnymi, pozwalającymi na wiązanie cząsteczek wody. Dzięki jej zastosowaniu produkt zwiększa poziom nawodnienia naskórka o 30% już po jednym użyciu*.

Działanie wodnego kremu zostało uzupełnione o dwie zaawansowane formuły – Formułę Leukine Barrier oraz Formułę Immuno-Prebiotic, które pomagają odbudować barierę odpornościową skóry, a także złagodzić podrażnienia i zapobiec powstawaniu nowych. Ich zastosowanie wspiera również redukcji zaczerwienień, a także zmniejsza nadwrażliwość skóry oraz łagodzi reakcje alergiczne występujące w okresie zwiększonej aktywności alergenów (np. w okresie pylenia roślin).

Dzięki tak wielu dobroczynnym składnikom wodny krem od Pharmaceris to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy chcą skutecznie nawilżyć skórę, ale też tych, których skóra jest delikatna, nadwrażliwa, mocno przesuszona i podrażniona, odwodniona, skłonna do reakcji alergicznych. Krem powinny przetestować też osoby z pierwszymi oznakami starzenia w postaci utraty jędrności i sprężystości oraz ze skłonnością do powstawania zmarszczek.