„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Krem z mocznikiem – poznaj jego właściwości

Popularny mocznik to końcowy produkt metabolizmu białek. Ta substancja ma wiele cennych właściwości, które sprawiają, że świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji twarzy, rąk, stóp i całego ciała. Mocznik wykazuje działanie higroskopijne, antyseptyczne, złuszczające i regenerujące. Co jeszcze warto o nim wiedzieć i kiedy zaleca się stosowanie kremów z mocznikiem?

Mocznik w kosmetykach — jakie ma zastosowanie?

Producenci dodają mocznik do różnego rodzaju kosmetyków. Znajdziesz go w kremach do twarzy, szamponach, kremach do rąk i stóp, odżywkach, a nawet w pastach do zębów. Mocznik w kosmetykach przybiera formę białego, bezwonnego proszku. Na opakowaniu możesz go znaleźć pod nazwą UREA. Poszczególne produkty mogą zawierać odmienne stężenie mocznika. Ta wyjątkowa substancja jest wykorzystywana w kosmetykach, ponieważ wykazuje działanie:

 • przeciwbakteryjne i przeciwzapalne,
 • higroskopijne,
 • łagodzi świąd i uczucie napięcia skóry,
 • łagodzi podrażnienia,
 • przyspiesza procesy regeneracyjne,
 • zmiękcza skórę i tym samym ułatwia wnikanie innych składników aktywnych.

Kosmetyki z mocznikiem znajdują zastosowanie w leczeniu wielu problemów skórnych oraz wyraźnie poprawiają kondycję skóry. Ten składnik jest całkowicie bezpieczny i znacząco przyspiesza proces gojenia ran.

Kiedy warto używać kremu z mocznikiem?

Mocznik bardzo korzystnie oddziałuje na skórę. Dlatego po krem z mocznikiem chętnie sięgają osoby, które borykają się z:

 • trądzikiem,
 • suchą skórą,
 • rozstępami,
 • bliznami,
 • atopowym zapalaniem skóry,
 • łojotokowym zapaleniem skóry.

Krem z mocznikiem możesz też bezpiecznie stosować w trakcie menopauzy. Tego rodzaju produkty mają bardzo dobrze przebadany skład, lekką konsystencję i szybko się wchłaniają. Mocznik głęboko wnika w skórę, powoduje złuszczanie martwego naskórka i chroni naskórek przed powstawaniem kolejnych zmian. W efekcie Twoja skóra szybko odzyska dawny blask, a jej codzienna pielęgnacja będzie łatwa i przyjemna.

Jak stosować krem z mocznikiem?

Krem z mocznikiem skutecznie złuszcza martwy naskórek i poprawia nawilżenie. Z tego względu jest wykorzystywany do zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, ręce i stopy. Jak stosować krem z mocznikiem, aby uzyskać najlepsze rezultaty? Kosmetyki o wysokim stężeniu mocznika są przeznaczone do używania podczas wieczornej rutyny pielęgnacyjnej lub wtedy, gdy nie planujesz wychodzić z domu. Wówczas nie musisz obawiać się silnego efektu złuszczania. Kremy z mocznikiem do twarzy nakłada się na suchą i oczyszczoną skórę. Kosmetyk wchłania się w kilkadziesiąt sekund i sprawia, że skóra staje się przyjemnie gładka. Natomiast kremy z mocznikiem do stóp i pięt nakłada się na stopy na 1-2 godziny. Po tym czasie możesz delikatnie spłukać stopy i usunąć złuszczony naskórek.

Choć krem z mocznikiem ma wiele prozdrowotnych właściwości, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Zalicza się do nich przede wszystkim otwarte rany, infekcje skóry i rozległe stany zapalne. Gdy objawy ustąpią, możesz rozpocząć kurację przy użyciu dobrej jakości kosmetyków. Pamiętaj, aby przed użyciem dokładnie sprawdzić skład kremu i zapoznać się z zaleceniami producenta.

Artykuł sponsorowany