„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Branża technologiczna wspiera szpitale w walce z COVID-19

Polsko-francuska firma Blulog zobowiązała się wspomóc szpitale, przekazując nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym placówkom zestaw urządzeń do pomiaru temperatury i wilgotności. Przechowywanie leków, szczepionek i żywności w odpowiednim stanie jest obowiązkiem placówek medycznych. System ma zautomatyzować pomiary i tym samym zaoszczędzić czas pracowników.

Blulog zobowiązuje się do przekazania każdemu szpitalowi, który się do nich zgłosi, zestawu jednego koncentratora 2G i dwóch rejestratorów temperatury i wilgotności wraz z instrukcją użytkowania. Wystarczy, że przedstawiciel szpitala zgłosi taką potrzebę, kontaktując się z firmą Blulog, a w treści wiadomości poda nazwę szpitala i adres placówki.

Adres e-mail, na który polskie szpitale mają wysyłać zgłoszenia:

Daria Roszczyk-Krowicka

e-mail: daria.roszczyk@blulog.eu

tel.: +48 668 398 684

Jako firma zorientowana na technologię, która pomaga utrzymać najwyższą jakość w różnych sektorach, w tym farmaceutycznym i medycznym, chcielibyśmy wspierać szpitale i inne instytucje medyczne w ich walce z koronawirusem. Oszczędzajmy czas lekarzy i pielęgniarek, automatyzując niektóre procedury, zwłaszcza teraz, gdy liczy się każda minuta – wyjaśnia Daria Roszczyk-Krowicka z firmy Blulog.

Rejestratory firmy Blulog są kompaktowym rozwiązaniem służącym między innymi do przechowywania żywności oraz leków. Poprawia to bezpieczeństwo, oszczędza czas, usprawnia operacje logistyczne oraz pozwala utrzymać najwyższą jakość. Dzięki wodoodpornej obudowie rejestrator można wygodnie ustawić jak najbliżej żywności, zbierając dane dotyczące najistotniejszych parametrów, takich jak temperatura czy wilgotność.

Pomoc o zasięgu globalnym

Przedsiębiorstwa współpracujące z firmą Blulog – dystrybutorzy z USA, Włoch i Francji – również skontaktowały się ze szpitalami, oferując swoje wsparcie. Obecnie czas w walce z pandemią ma ogromne znaczenie. Wszelka pomoc usprawniająca procesy jest bardzo cenna.

Dzięki rejestratorom pracownicy medyczni nie muszą się dodatkowo martwić o stan przechowywanych leków, szczepionek czy żywności. Zestaw monitoruje temperaturę i wysyła e-mailowe powiadomienia o wszelkich nieprawidłowościach w czasie rzeczywistym. Umożliwia to szybkie reagowanie.

Wcześniejsze akcje wspierające instytucje

Firma Blulog już wcześniej, poza długofalową współpracą z największymi organizacjami pozarządowymi, wsparła amerykańską organizację charytatywną – Dom Ronalda McDonalda w Kentucky. Obecnie instytucja korzysta z bezprzewodowego systemu monitorowania temperatury w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury żywności przechowywanej w lodówkach i zamrażarkach.

Dom Ronalda McDonalda pomaga rodzicom dzieci, które są leczone w placówkach poza miejscem stałego zamieszkania. Organizacja umożliwia rodzicom pozostanie w bliskiej odległości, zapewniając pobyt w miejscowości, gdzie przebiega kuracja lecznicza.

Przedstawiciele firmy Blulog mają nadzieję, że zaoferowana pomoc, dzięki zautomatyzowaniu procesu pomiary temperatury, mocno weprze pracowników placówek medycznych w tym trudnym czasie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat systemów monitorowania polsko-francuskiej firmy Blulog, odwiedź blulog.eu/pl.