„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Troska o skórę – czy kolagen do twarzy faktycznie się sprawdza?

Troska o skórę - czy kolagen do twarzy faktycznie się sprawdza?

Każda kobieta robi wszystko, aby jej skóra ładnie się prezentowała. Na każdym kroku staramy się o siebie dbać, bo dobrze wiemy, że dzięki temu inni ludzie traktują nas z szacunkiem. Chociaż nigdy nie powinno się oceniać człowieka tylko i wyłącznie ze względu na jego wygląd – nie da się ukryć, że wiele osób faktycznie postępuje w taki sposób. A dlaczego o wygląd skóry w rzeczywistości tak trudno jest nam zadbać? Największy wpływ ma na to oczywiście starzenie się, któremu przecież nikt nie jest w stanie zapobiec.

Po 25 roku życia Twoje ciało nie produkuje już tak samo dużo kolagenu, jak wcześniej. Może Ci się wydawać, że nie ma to większego znaczenia – ale nic z tych rzeczy. To właśnie jego niedobór sprawia, że Twoja skóra trafi elastyczność – pojawiają się pierwsze zmarszczki, przebarwienia. Zwykle początkowo to ignorujemy, bo po prostu wolimy nie myśleć o wszystkich tych zmianach – ale w końcu trzeba będzie się tym zająć.

Kiedyś panie faktycznie nie miały zbyt dużej wiedzy na temat tego, co dzieje się z ich cerą – a także możliwości zakupu skutecznych produktów. Dzisiaj wygląda to trochę inaczej, bo w każdej drogerii znajdziemy setki kremów, olejków oraz maści, które mają wzmocnić naszą skórę i wspomóc ją w walce ze zmarszczkami. Wydajemy więc na to swoje pieniądze i mamy nadzieję, że to wystarczy. My mamy dla Ciebie jednak złą informację – nic z tych rzeczy.

Dopóki nie zajmiesz się uzupełnieniem kolagenu – Twoja skóra nigdy nie będzie już wyglądała tak samo dobrze, jak wcześniej. Zmarszczki będą tylko się pogłębiały i z roku na rok niestety będzie coraz gorzej. A dlaczego kremy obiecują nam wspaniałe efekty i potem nic z tego nie mamy? Producenci chcą na nas po prostu zarobić – a sprzedaż takich kosmetyków to łatwe pieniądze. Pamiętaj o jednej rzeczy – kolagen nie przenika przez skórę. Jeśli chcesz sobie naprawdę pomóc to musisz wybrać kapsułki, proszek lub płyn – tylko taki kolagen zapewni Ci poprawę wyglądu cery. Na https://wspolniedlazdrowia.com znajdziesz dużo ciekawych informacji, z którymi naszym zdaniem warto się zapoznać.

Ważne nawyki

Zanim jeszcze opowiemy Ci trochę więcej na temat działania kolagenu – chcemy porozmawiać o tym, jak kobiety na co dzień troszczą się o swoją skórę. Niestety widzimy tutaj mnóstwo błędów, które przecież można by łatwo wyeliminować – gdybyśmy tylko faktycznie tego chciały. Dlaczego na przykład opalamy się co roku na plaży bez kremu z filtrem? Boimy się, że po jego aplikacji nasza skóra w ogóle się nie przyciemni – i w taki właśnie sposób ryzykujemy nie tylko szybszy rozwój zmarszczek, ale także nowotwór skóry. Warto sobie to przemyśleć.

Na wygląd skóry ma przecież też wpływ nasz sposób odżywiania się – a obecnie mało kto faktycznie je w sposób prawidłowy. W młodym wieku sięgamy też po alkohol i papierosy, przestajemy o siebie zupełnie dbać i niczym się nie przejmujemy. Nie można się więc potem dziwić, że nasza skóra w wieku lat 30-tu – przypomina skórę 50-latki.

W dużej mierze to od Ciebie zależy, jak będzie wyglądać – tylko Ty masz wpływ na stosowane kosmetyki, spożywane jedzenie czy używki. Wybieraj mądrze i wtedy będziesz faktycznie cieszyć się idealnie gładką cerą bez zmarszczek przez wiele lat. Na pewno zakup kolagenu także będzie tutaj pomocny.

Kolagen do twarzy

Czysty kolagen do twarzy sprawdza się naprawdę dobrze i gwarantuje nam bardzo szybkie efekty. W krótkim czasie zauważamy, że płytkie zmarszczki zniknęły – a po kilku miesiącach na naszej twarzy najpewniej nie zostaną już żadne “kreseczki”. Bardzo ważne jest tutaj to, aby wybrać dla siebie dobry kolagen – koniecznie zwracaj uwagę na jego skład, bo musi być ona naturalny.

kolagen do twarzy

W takich sytuacjach często myślimy sobie, że cena nie ma większego znaczenia – możemy więc bez problemu wybrać ten tańszy produkt i dalej osiągniemy swój cel. Niestety tani kolagen nie poprawi wyglądu Twojej skóry – a w dodatku możesz też niestety sobie zaszkodzić. Pamiętaj, że tutaj po prostu nie ma miejsca na oszczędzanie – możesz to zrobić w innych dziedzinach swojego życia. Jeśli teraz nie zatroszczysz się w sposób odpowiedni o swoją skórę to potem wydasz mnóstwo pieniędzy na zabiegi – czy nie lepiej więc teraz zainwestować trochę więcej i nie marnować czasu? Naszym zdaniem ma to więcej sensu.

Kolagen rybi

Jeśli nie masz pojęcia, jaki kolagen wybrać – my doradzamy Ci kolagen rybi w proszku. Dlaczego? Dlatego, że specjaliści od dawna zalecają nam wybieranie takiego właśnie kolagenu. Okazuje się, że jest on najlepiej przyswajalny – a to po prostu oznacza, że efekty jego stosowania pojawią się szybciej. Czasami niestety kolagen u niektórych osób działa dopiero po wielu tygodniach stosowania i jego normalne – ale kolagen rybi powinien zdecydowanie szybciej pokazać nam, iż jego zakup to była dobra decyzja.

Kolagen rybi pozyskiwany jest z łysek ryb morskich i dlatego wiemy, iż jest on w pełni naturalny. Mogłoby nam się wydawać, że każdy kolagen na rynku taki właśnie jest – ale nic z tego. Możemy też przecież kupić sobie zdecydowanie tańszy hydrolizat kolagenu – ale on powstanie w wyniku procesów chemicznych i tutaj raczej nie możemy liczyć na spektakularne efekty. To lepsza opcja niż niekorzystanie z kolagenu wcale – ale jeśli masz wybór to kup sobie kolagen rybi.

Kolagen rybi

Zmień swoje nawyki

Pamiętaj o tym, że na wygląd Twojej skóry może mieć też wpływ na przykład to, czy dobrze się wysypiasz. Często zapominamy o takich kwestiach lub nie chcemy o tym myśleć, bo wtedy musielibyśmy faktycznie coś w swoim życiu zmienić. Niestety nie możesz wiecznie uciekać od odpowiedzialności za swoje życie – czy swój wygląd.

O tym też nie wiemy, ale jakość stosowanych kosmetyków również ma znaczenie – nie chodzi tutaj tylko o kremy, ale także o makijaż. Musisz wybierać naturalne produkty, bo inaczej szkodzisz swojej skórze. Koniecznie musisz też pamiętać o tym, aby nigdy nie kłaść się spać w makijażu – to bardzo zły nawyk, którego zwykle zaczynamy żałować dopiero po latach.

Widzisz więc, że chociaż kolagen pomaga – masz mnóstwo zadań do wykonania, zanim faktycznie będziesz znowu cieszyć się idealnym wyglądem swojej skóry. Nie zawsze można w łatwy sposób osiągnąć swój cel – tak niestety wygląda nasze życie. My możemy Cię zapewnić, że jeśli chociaż trochę się postarasz – potem będziesz z siebie dumna.

Artykuł sponsorowany