„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie z odnowionym holem

Remont wsparła Ceramika Paradyż

Hol główny Centrum Zdrowia Dziecka doczekał się pierwszego gruntownego remontu od 42 lat. Do odnawiania przestrzeni dołączyła Ceramika Paradyż, która przekazała na ten cel ponad 230 metrów kwadratowych płytek ceramicznych z najnowszych kolekcji w wielkim formacie. Pomieszczenie zostało oficjalnie oddane do użytku w środę 11 kwietnia br.

Za inicjatywą odnowienia przestrzeni wspólnych Centrum Zdrowia Dziecka stoi Patrycja Piekutowska, wybitna skrzypaczka, której syn był pacjentem w szpitalu – Spojrzałam na Centrum Zdrowia Dziecka oczami dziecka. Dziecko nie widzi sprzętów podczas operacji, dziecko nie widzi tego, co najdroższe i najwspanialsze. Ale widzi, jak jedzie 27-letnią windą lub na rentgen korytarzem, który jest szary-bury, a sufit spada na głowę – tłumaczyła swoją motywację Piekutowska w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Remont Centrum Zdrowia Dziecka wsparła również Ceramika Paradyż, która przekazała ponad 230 m2 płytek gresowych w wielkim formacie z kolekcji Space – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzięki naszym płytkom mali pacjenci poczują się bardziej komfortowo w szpitalnych wnętrzach – mówi Katarzyna Pichola, specjalista ds. CSR Ceramiki Paradyż. – Pomaganie jest naturalnym dopełnieniem naszej działalności. Jako rodzinna firma szczególnie bliskie są nam inicjatywy, które pomagają osobom potrzebującym.

Komfortowe warunki dla dzieci i rodziców

Instytut „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka” został otwarty w 1977 roku i od tego czasu zapewnia kompleksową opiekę medyczną dzieciom z całej Polski. Obecnie składa się z 26 oddziałów wyspecjalizowanych w poszczególnych działach medycyny. W ostatnich latach powstały nowe obiekty tj. Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych, Dziecięce Centrum Transplantacji, blok operacyjny. Inne Kliniki doczekały się modernizacji się m.in. Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Tegoroczne prace w holu głównym były pierwszym gruntownym remontem tej przestrzeni od momentu powstania Centrum Zdrowia Dziecka.

W IPCZD leczymy rocznie ponad 200 000 najciężej chorych dzieci z całego kraju, bardzo często ich pobyty w naszym szpitalu trwają od kilku tygodni do kilku miesięcy. Bardzo nam zależy na stworzeniu komfortowych warunków dla dzieci i rodziców, takich jak nowy, kolorowy, wyremontowany hol, który już dzisiaj wywołuje uśmiech na twarzach naszych małych pacjentów i ich opiekunów – zaznacza dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.  W celu zebrania środków na modernizację drugiego etapu części wspólnych szpitala, 15 marca w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbył się koncert charytatywny „Wielcy Artyści – Małym Pacjentom” z udziałem znanych na całym świecie polskich śpiewaków operowych: Artura Rucińskiego i Rafał Siwka, a zebrane z cegiełek środki będą przekazane na remont podjazdu dla karetek.

Pomoc dla stołecznego szpitala nie jest pojedynczym działaniem Ceramiki Paradyż. Firma co roku angażuje się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tylko w ostatnich dwóch latach przekazała także tysiące metrów swoich produktów m.in do ICZDMP w Łodzi, organizacji UNICEF czy dla poszkodowanych w nawałnicach, które pod koniec 2017 roku przeszły nad północną Polską.

6 sposobów na poprawę jakości obsługi telefonicznej w placówce medycznej