„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Jaki irygator do zębów wybrać? Czym się kierować podczas zakupu?

Irygator do zębów jest urządzeniem czyszczącym przestrzenie międzyzębowe. Wytwarza wąski strumień wody pod ciśnieniem dokładnie wypłukujący bakterie, płytkę nazębną i resztki jedzenia z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Irygator dociera znacznie głębiej niż nić dentystyczna czy szczoteczka, w obszary poniżej linii dziąseł. Dzięki temu jest polecany przez stomatologów dla osób ze stanami zapalnymi dziąseł, paradontozą i z szybko odkładającym się kamieniem nazębnym. Czytaj dalej!

  1. Irygator dentystyczny – czy jest on dobrym wyborem do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych?
  2. Jaki irygator do zębów wybrać? Czym się kierować podczas wybierania?

Regularne używanie irygatora zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy w trudno dostępnych miejscach.

Irygator dentystyczny – czy jest on dobrym wyborem do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych?

Irygator do zębów jest urządzeniem wykorzystywanym do dbania o higienę przestrzeni międzyzębowych, szczelin dziąsłowych, kieszeni dziąsłowych oraz masażu dziąseł. Jego coraz większa popularność wynika z faktu, że dzięki niemu można dokładnie wypłukiwać pozostałości jedzenia, oczyszczać miejsca najmocniej narażone na próchnicę oraz poprawiać ogólny stan jamy ustnej.
Irygator to rozwiązanie polecane szczególnie osobom zmagającym się z problemem wrażliwych i krwawiących dziąseł, czy odsłoniętych szyjek zębowych. Najważniejsza część zestawu do irygacji to końcówki. Warto ustalić, czy w kupowanym przez nas pakiecie są dostępne jakieś dodatkowe i wybrać sprzęt, który zawiera dużą ilością dysz, które okażą się dla nas przydatne. Irygator powinien być używany regularnie, przynajmniej raz na dzień.

Irygatory do zębów to urządzenia bardzo przydatne zwłaszcza jeśli masz problem z regularnym używaniem nici dentystycznej lub dla posiadaczy delikatnych dziąseł. Do zalet wynikających ze stosowania irygatorów możemy zaliczyć:

  • doskonała higiena zębów z aparatem ortodontycznym – docierają do trudno dostępnych miejsc wokół aparatu, usuwając resztki jedzenia i bakterie
  • świeży oddech – pomagają w usuwaniu bakterii, będących przyczyną nieświeżego oddechu
  • ochrona przed próchnicą – irygacja usuwa resztki jedzenia i płytkę nazębną
  • równomierne czyszczenie każdej partii zębów – dzięki różnym końcówkom i ustawieniom ciśnienia, irygatory zapewniają oczyszczanie wszystkich obszarów zębów
  • masaż i wzmocnienie dziąseł – delikatny strumień wody może działa jak masaż dla dziąseł, poprawiając krążenie krwi.

Irygator może znajdować się też w zestawie z elektryczną szczoteczką. Wtedy możemy łatwo połączyć skuteczność obu tych urządzeń. Warto też stosować płyny do płukania jamy ustnej (po myciu i irygacji). Ten zestaw przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej. Dostępny jest irygator bezprzewodowy, który umożliwia pracę urządzenia nawet przez miesiąc bez konieczności ładowania. Do najpopularniejszych rodzajów irygatorów należą irygatory stacjonarne i bezprzewodowe.

Jaki irygator do zębów wybrać? Czym się kierować podczas wybierania?

Jak wybrać najlepszy irygator do zębów? Ranking pomoże Ci podjąć właściwą decyzję tak, aby urządzenie spełniło Twoje oczekiwania. Ranking irygatorów do zębów przedstawia najlepsze modele dostępne na rynku. Porównaj parametry i wybierz ten, który spełni Twoje indywidualne oczekiwania.

Największe znaczenie przy wyborze irygatora do zębów ma liczba stopni regulacji ciśnienia wody – im będzie ich więcej, tym łatwiej dopasujesz siłę strumienia do swoich oczekiwań. Równie ważne są różne tryby pracy takie jak delikatne czy codzienne czyszczenie oraz pielęgnacja dziąseł. Sprzęt powinien posiadać parametry, które możemy dopasować do stanu swojej jamy ustnej, by zapewnić sobie jak najlepsze efekty.

Szukając irygatora do zębów, pamiętaj także o wyborze sposobu zasilania. Na rynku dostępne są sprzęty wyposażone w akumulatory oraz takie, które potrzebują baterii lub podłączenia do sieci. Choć najwygodniejszym rozwiązaniem jest irygator z akumulatorem, należy sprawdzić, jak długo można go używać bez konieczności ładowania.

Materiał zewnętrzny