„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Kiedy warto udać się na usg ginekologiczne w Warszawie?

 usg ginekologiczne Warszawa

Postępujący rozwój technologii znajduje także odzwierciedlenie w medycynie. W efekcie lekarze mogą wykorzystywać coraz nowocześniejsze badania – przykład stanowi tutaj np. usg ginekologiczne. Poniżej znajdziesz garść podstawowych informacji na temat tego badania.

1. USG ginekologiczne Warszawa – co warto o nim wiedzieć?

2. USG ginekologiczne – zalety badania

3. Jak przygotować się do badania usg ginekologicznego?

4. Pamiętaj o cyklicznych badaniach – zadbaj o swoje długie i zdrowe życie!

USG ginekologiczne Warszawa – co warto o nim wiedzieć?

Badanie usg ginekologiczne Warszawa powinno być przeprowadzane co około 2 lata. Stało się jednym z podstawowych badań, jakie oferuje niejedno centrum medyczne. Jest to przykład wysoce dokładnego badania diagnostycznego, które pozwala precyzyjnie ocenić stan narządów rozrodczych. Umożliwia obrazowanie szyjki macicy, jajników oraz jajowodów. Pozwala zweryfikować, czy pacjentka cierpi np. na zespół policystycznych jajników.

USG ginekologiczne – zalety badania

Wspomniane badanie pozwala w szybki sposób sprawdzić, czy doszło do wad budowy narządów rodnych kobiety. Jest to tzw. usg transwaginalne, które przebiega w pozycji półleżącej np. na fotelu ginekologicznym. W trosce o zapewnienie higieny usg ginekolog Warszawa nakłada na głowicę jednorazową gumową nakładkę oraz nanosi specjalny żel, który pomoże zniwelować uczucie ewentualnego dyskomfortu, który mógłby pojawić się u pacjentki.

Jak przygotować się do badania usg ginekologicznego?

Jest to także nieinwazyjne badanie, które nie wymaga specjalnego przygotowania. Trwa około kilkunastu minut, a po jego zakończeniu pacjentka może z powodzeniem wrócić do dalszych zajęć w ciągu dnia.

Przed planowanym badaniem należy opróżnić pęcherz moczowy – jest to kluczowy aspekt, o którym trzeba pamiętać przez rozpoczęciem badania USG Warszawa.

Pamiętaj o cyklicznych badaniach – zadbaj o swoje długie i zdrowe życie!

W pędzie codziennego życia niejednokrotnie zapominamy o odpowiedniej profilaktyce i poddawaniu się badaniom. Warto jednak zmienić dotychczasowy tok myślenia i zainwestować w swoje zdrowie – takie cykliczne przeprowadzanie odpowiednich badań pomoże przez długi czas w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Kobiety powinny szczególnie dbać o swoje regularne weryfikowanie stanu swoich narządów rodnych. Przez długi czas ewentualne choroby mogą bowiem rozwijać się w utajeniu, dlatego stosowne badania z pewnością przełożą się na wczesne wykrywanie wszelkich nieprawidłowości. Opisywane badanie usg ginekologiczne nie należy do badań, które jest kosztowne i na które trzeba długo czekać – tym bardziej warto z niego regularnie korzystać!