„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Medycyna ortomolekularna. Co to jest?

 OrthomolObecnie wiele osób boryka się z problemami zdrowotnymi. Często próbują pozbyć się trapiących ich dolegliwości, jednak nieskutecznie.

Niewiele osób również wie, w jaki sposób ochronić swój organizm przed różnymi infekcjami. Jednak istnieje na to pewien sposób, jednak ten typ lecznictwa nie jest obecnie zbytnio popularny.

Historia medycyny ortomolekularnej

Medycyna ortomolekularna została rozwinięta oraz zapoczątkowana przez doktora Linusa Paulinga, który również jest laureatem nagrody Nobla. To właśnie ten lekarz przed laty zapoczątkował teorię, która mówi, iż ten rodzaj medycyny jest bardzo skuteczny w zwalczaniu wielu chorób, ponieważ w ciele chorego człowieka następuje spadek wielu niezbędnych witamin oraz mikroelementów, których potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego aby powrócić do pełni sił, należy dostarczyć swojemu organizmowi odpowiedniej dawki tych witamin. Medycyna ortomolekularna zajmuje się właśnie badaniem stężenia wspomnianych witamin we krwi, dzięki czemu możliwe jest dokładne ustalenie ich niedoborów w naszym organizmie. Jest to również nauka, która bada interakcję pomiędzy tymi cząstkami, a także określa dokładnie funkcje, jakie spełniają w naszym organizmie. Warto wiedzieć, iż tego typu witaminy oraz mikroelementy występują w pożywieniu spożywanym przez każdego z nas, jednak nie każdy układ pokarmowy jest w stanie przyswoić niezbędne witaminy. Z tego powodu należy je nieustannie dostarczać do naszego organizmu, aby w pełni cieszyć się zdrowiem.

Odpowiednie suplementy drogą do sukcesu

Z pewnością wielu z nas zastanawia się, jakiego rodzaju powinny to być witaminy. Warto pamiętać, iż nie powinniśmy zażywać substancji, których nasz organizm nie potrafi naturalnie przyswoić. Należy jedynie przyjmować witaminy, które mogą być wchłanialne przez nasz układ pokarmowy. Gotowe suplementy możemy znaleźć w aptekach.  Warto pamiętać, iż regularne stosowanie tego typu produktów jest bardzo ważne. Pozwoli nam przede wszystkim uniknąć wielu infekcji, a także wzmocni nasz organizm, dzięki czemu w przyszłości możemy uniknąć wielu chorób, które są związane z niedoborem witamin oraz mikroelementów. Są to produkty pochodzenia naturalnego, które każdy powinien wprowadzić do swojej diety.