„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Bioenergoterapia – medycyna naturalna

BioenergoterapiaBioenergoterapia to medycyna alternatywna wywodząca się z krajów dalekiego Wschodu, polegająca na wykorzystaniu własnej energii bioenergoterapeuty w leczeniu schorzeń u osób cierpiących na różne dolegliwości.

Zadaniem osoby przeprowadzającej zabieg jest odblokowanie kanałów energetycznych u pacjenta zwanych meridianami, tak by przywrócić ich równowagę i spowodować samoleczenie organizmu za pomocą energii w nim zgromadzonej, tylko niewłaściwie umiejscowionej.Należy jednak pamiętać, że skuteczność tej metody leczenia nie została potwierdzona naukowo.

Medycyna naturalna wykorzystuje leczenie bioenergoterapią już od wielu lat. Rezultaty leczenia różnych dolegliwości według relacji osób związanych z bioenergoterapią dają zdumiewające efekty. Bioenergoterapeuci twierdzą, że ciało człowieka emituje pole energetyczne, a choroba jest zaburzeniem tego pola. Zadaniem terapeuty jest próba przywrócenia równowagi tego pola, co ma na celu zwyciężenie choroby. Bioenergoterapeuta podczas zabiegu oddziałuje na pacjenta swoją własną energią albo też może zastosować metodę zwaną potocznie taranem energetycznym, czyli użyć pola energetycznego stworzonego z energii pacjenta i skierować ją na niego samego. Tą metodę stosuje się jednak rzadziej.

Bioenergoterapia jest na tyle popularna, że można zapisać się na kurs lub szkolenie i zdobyć tytuł czeladnika lub mistrza bioenergoterapeuty. W Polsce medycyna naturalna i bioenergoterapia są bardzo popularne. Warto jednak pamiętać, by przy wyborze tej metody leczenia zaufać odpowiednim ludziom. Nigdy nie należy lekceważyć wskazań lekarza zajmującego się medycyną konwencjonalną.

Bioenergoterapia nie jest w żadnym stopniu szkodliwa, dlatego można ją stosować jako uzupełnienie dla leczenia konwencjonalnego. Nie należy natomiast traktować medycyny naturalnej jako zamiennik dla terapii farmakologicznej. Często bowiem okazuje się, że zabiegi terapeutyczne nie odniosły skutku i choroba nasiliła się. W takich sytuacjach może być już za późno na leczenie konwencjonalne lub może ono być na tyle inwazyjne, że pacjent będzie wymagał długotrwałej rekonwalescencji.

Uczciwy bioenergoterapeuta nie będzie zniechęcał pacjenta do podjęcia leczenia farmakologicznego, a jedynie będzie starał się pomóc na tyle na ile jest w stanie. Cena jednego zabiegu przeprowadzonego przez bioenergoterapeutę to 50 – 200 zł. za seans.

fot. www.flickr.com autor Alice Popkorn