„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Efektywne plastry na opryszczkę Compeed

opryszczka

 

Opryszczka jest powszechnie występującą chorobą wirusową. Jej najczęściej spotykaną formą jest opryszczkowe zapalenie okolic ust. Według szacunków wirus ten dotyka niemalże 90% Polaków. Jednakże u większości osób ma on formę uśpioną, która nie daje żadnych objawów. Opryszczkę należy leczyć, choć same objawy nie zagrażają ludzkiemu życiu. Groźne mogą być natomiast powikłania wynikające z braku leczenia. Do najgroźniejszych należą opryszczkowe zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, rdzenia kręgowego czy zapalenie korzeni nerwowych.

Opryszczka na ustach -jakie są objawy? 

W pierwszym etapie rozwoju opryszczki zaatakowany fragment ust daje uczucie mrowienia i pieczenia. W kolejnej fazie pojawia się zaczerwienienie, które przekształca się w drobne pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym i ropą. Grudki te po okresie około 10 dni pękają, uwalniając znajdujący się w nich płyn i pozostawiając otwartą na wardze rankę. Jest to najbardziej niebezpieczny etap choroby, ponieważ uwolniony płyn zawiera wirusy, które mogą w wyniku przeniesienia dłońmi zaatakować oczy i doprowadzić do ślepoty. 

Z pozostałej otwartej na ustach ranki tworzą się wywołujące ból nadżerki, a ich gojenie przebiega w bardzo powolnym tempie. Ponadto w procesie samego gojenia nadżerki ulegają wysuszeniu, pozostawiając łatwo pękające strupy. 

Środki ostrożności podczas leczenia opryszczki na ustach 

Najistotniejszym elementem leczenia opryszczki jest asekuracja chorobowo zmienionych miejsc przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogłyby doprowadzić do uwolnienia się zawartego w pęcherzykach zawirusowanego płynu surowiczego. I wyjątkowo natężona ostrożność związana z możliwością przeniesienia wirusa rękoma. 

Dlatego w przypadku wystąpienia objawów opryszczki warto zastosować plastry na opryszczkę. Pomagają one bowiem skutecznie chronić zmiany chorobowe i jednocześnie je leczą. Zawierają bowiem środek leczniczy, który przyśpiesza gojenie i zapobiega tworzeniu się pękających i nieestetycznych strupów. 

Co znajduje się w opakowaniu plastrów na opryszczkę Compeed?  

Dyskretny plaster na opryszczkę Compeed zawiera cienką warstwę żelu hydrokoloidowego, który znaczącą przyspiesza proces gojenia i dodatkowo tworzy wilgotne środowisko do gojenia się rany. Dzięki czemu chroni usta przed powstaniem szkaradnego strupa. 

Ponadto każdy plaster zaopatrzony jest w papierowy aplikator, który umożliwia aplikację bez bezpośredniego dotyku dłońmi. 

 Należy również podkreślić, że jedną z największych zalet plastrów jest ich przeźroczystość, dzięki której są całkowicie niewidoczne. I możliwość nanoszenia na założony plaster pomadki. Cechą dodatnią jest również fakt, że plastry compeed na opryszczkę po okresie 12 godzin ulegają samoczynnemu odklejeniu, zmuszając chorego do zmiany opatrunku.  

Reasumując, dyskretny plaster na opryszczkę Compeed ma cechy, które czynią go niesamowicie prostym w aplikacji idealnym preparatem ochronnym i leczniczym. 

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Materiał zewnętrzny