„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Możliwości nowoczesnej stomatologii

Możliwości nowoczesnej stomatologii

Osiągnięcia współczesnej techniki i rozwój nauki pozwalają wdrażać coraz doskonalsze metody profilaktyki, leczenia, odbudowy i korygowania uzębienia.

Dzięki temu częste w przeszłości zabiegi ekstrakcji zębów zastępuje się leczeniem, nawet, gdy zęby są już mocno zaatakowane próchnicą. Nowoczesne gabinety dentystyczne oferują wszczepianie implantów w miejsce tradycyjnych protez zębowych. Dostępne są zabiegi z dziedziny estetyki zapewniające hollywoodzki uśmiech. Dla pacjentów jednak najistotniejsze jest, że leczenie przebiega bezboleśnie.

Leczenie kanałowe zębów

Do leczenia kanałowego kwalifikują się zęby z zapaleniem miazgi. Miazgę tę usuwa się, komorę i kanały zęba odkaża się i wypełnia trwałym materiałem leczniczym. W trakcie tego zabiegu niezmiernie ważna jest precyzja wykonania. Dentyści, którzy chcą mieć pełne rozpoznanie w zakresie anomalii anatomicznych, czy istniejących w kanałach przeszkodach korzystają z mikroskopów operacyjnych. Komputerowo sterowane systemy do opracowywania kanałów korzeniowych to najlepsza gwarancja, iż leczenie przyniesie pożądany skutek i pozwoli zachować w zdrowiu zęby, które bez użycia nowoczesnego sprzętu należałoby usunąć (źródło: www.dentestetica.pl/leczenie/leczenie-kanalowe/, gabinet dentystyczny Dentestetica).

Implanty

Implanty, czyli tytanowe śruby zastępujące korzenie zębowe są ratunkiem dla osób, które utraciły pojedyncze zęby, ale też stosowane są przy znacznych brakach w uzębieniu. W takich przypadkach implanty są filarem, na którym opiera się większa konstrukcja (proteza zatrzaskowa lub most).

Zastosowanie implantu nie jest tanim rozwiązaniem, lecz korzyści całkowicie rekompensują poniesione koszty. Przede wszystkim implanty zapobiegają zanikowi kości, który następuje po ekstrakcji zęba. Drugą zaletą jest brak konieczności opiłowywania zdrowych zębów w celu odbudowania brakującej części uzębienia (uszkodzenie zdrowych zębów jest konieczne w przypadku mostu).

Zabiegi estetyczne

Wielu z nas rezygnuje z uśmiechu i pokazywania zębów ze względu na ich żółtawą barwę, nieładny kształt, czy zbyt duży zasięg dziąseł. Te defekty można usunąć przez odpowiednie zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej.

Dziś możliwe jest zdrowe i natychmiastowe wybielenie zębów nawet o 8 tonów już podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym.

Lekarze pomagają odzyskać piękno uśmiechu, zakładając pacjentom licówki i korony ceramiczne, które pozwalają skorygować kolor, kształt, czy też rozmiar zębów.

Osoby, które mają problemy ze zbyt widocznymi dziąsłami mogą skorygować ich wygląd przez zabieg plastyki dziąseł.

Dostępność usług

Pacjenci mogą cieszyć się z szerokiej dostępności zaawansowanych technik dentystycznych. Dziś zabiegi estetyczne, czy lecznicze z użyciem nowoczesnych urządzeń nie są już ani tak kosztowne, ani unikalne, jak kiedyś. Każdy, komu zależy na efektywnym leczeniu w komfortowych warunkach, przy odrobinie wysiłku może znaleźć nowoczesny, dobrze funkcjonujący gabinet w swoim mieście.

RTG zębów, czyli czego możemy się dowiedzieć ze zdjęcia rentgenowskiego?