„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Depilacja laserowa – zapomnij o niechcianych włoskach!

Regularne golenie się, woskowanie, korzystanie z depilatora – takie domowe zabiegi zajmują sporo czasu i wymagają regularnego powtarzania.

Jeżeli masz ich już dość, pomyśl o skorzystaniu z zabiegów depilacji laserowej. Dzięki nim możesz cieszyć się gładką skórą na zawsze!

Zabiegi depilacji laserowej dostępne są już od wielu lat. Mają szerokie grono entuzjastów, którzy dzięki nim nareszcie mogli pozbyć się niechcianych włosków. Niestety, są dość drogie, dlatego nie każdy może sobie na nie pozwolić. Gdybyśmy jednak podliczyli koszty usuwania włosków w domu, okazałoby się, że różnica pomiędzy tymi wydatkami a zabiegami depilacji laserowej wcale nie jest taka duża.

Na czym polega depilacja laserem?

To zabieg bezinwazyjny i bezpieczny. Depilacja laserowa polega na usunięciu niechcianego owłosienia z wykorzystaniem wiązki laserowej, która wnika w skórę i doprowadza do zniszczenia cebulki włosowej wraz z korzeniami. Energia wytwarzana przez laser jest wchłaniania przez barwnik włosa, a następnie zmienia się w energię termiczną niszczącą cebulkę.

Warunkiem powodzenia depilacji laserowej jest przede wszystkim dobranie odpowiedniego rodzaju lasera, jego właściwej mocy oraz czasu trwania impulsów. Wtedy będziemy mogli zniszczyć włoski raz na zawsze i nie będą one już odrastały. Żeby jednak uzyskać idealnie gładką skórę, czasami zabieg musi być powtórzony. Bardziej „oporne” na depilację laserową są włoski jasne i cienkie, dlatego czasami konieczne jest przeprowadzenie nawet od 3 do 5 zabiegów. Ma to też związek z fazami wzrostu włosa, dlatego też podczas jednego zabiegu możemy zlikwidować tylko włosy w określonej fazie, natomiast te „w spoczynku” nie będą zniszczone.

Depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosów z:

 • nóg,
 • rąk,
 • strefy bikini,
 • pleców,
 • spod pach,
 • brzucha,
 • piersi,
 • twarzy,
 • pośladków,
 • szpary pośladkowej,
 • oraz innych owłosionych partii ciała.
Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przed zabiegiem powinniśmy pamiętać o tym, aby nie depilować regularnie skóry – na około 2 tygodnie przed zabiegiem powinniśmy zaprzestać depilacji. Jedynie przed samym zabiegiem należy ogolić skórę, zostawiając jedynie niewielki nieogolony obszar, aby lekarz mógł ocenić grubość i kolor włosków. Także nie jest zalecane opalanie się i stosowanie wybranych kosmetyków. Dokładne wskazania możemy otrzymać w gabinecie.

Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana oraz znieczulana powierzchniowo popularnym kremem znieczulającym Emla. W trakcie samego zabiegi do skóry przybliżana jest głowica urządzenia laserowego i „wystrzeliwuje się” z niej wiązki laserowe. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać kłucie o różnym nasileniu, które zależy głównie od indywidualnej wrażliwości na ból oraz od depilowanej okolicy.
Gdy szukasz specjalistów w zakresie depilacji laserowej w Krakowie, wybierz gabinet Bona Dea, którzy wykorzystuje najnowocześniejsze urządzenia laserowe.