„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Kolagen rybi do picia w proszku

Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem w twoim ciele.

Możesz go znaleźć w:

– kościach,

– mięśniach,

– ścięgnach,

– więzadłach,

– naczyniach krwionośnych,

– jelitach.

Ciało zaczyna wytwarzać mniej kolagenu wraz z wiekiem, zaczynając od około 20 roku życia. Zła dieta również może obniżyć jego poziom. Kiedy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości kolagenu skutkuje to:

– powstawaniem zmarszczek

– słabymi mięśniami,

– napiętymi więzadłami i ścięgnami,

– bólami stawów

– problemami z jelitami.

Kolagen morski lub rybny pochodzi ze skóry ryb. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na kolagen rybi z kilku różnych powodów.

Korzyści

Podobnie jak inne źródła kolagenu, kolagen morski może pomóc opóźnić niektóre oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, problemy ze stawami i osłabienie. Oprócz korzyści przeciwstarzeniowych, kolagen rybi stanowi również alternatywę dla osób, które mają problemy ze stosowaniem innych form kolagenu. 

Niektórzy ludzie nie są w stanie używać kolagenu wytwarzanego ze świń i krów ze względu na swoją wiarę. Niektórzy obawiają się, że białka stosowane w produktach kolagenowych mogą wiązać się z chorobą szalonych krów. Niektórzy uważają również kolagen morski za bardziej zrównoważoną alternatywę. Przemysł rybny często ma wiele niewykorzystanych surowców z poławianych ryb, w tym skóry ryb, z których pochodzi kolagen morski. Tak więc kolagen rybi oferuje bardziej ekonomiczną i przyjazną dla środowiska opcję dla firm kosmetycznych. Zamiast marnować rybie skóry, firmy mogą wykorzystać nadmiar materiałów do tworzenia produktów do pielęgnacji skóry.

Zastosowania

Jako suplement można stosować kolagen rybi. Występuje w postaci proszku, pigułki lub płynu. Ludzie używają również kremów z niego zrobionych. Naukowcy wciąż badają skuteczność kolagenu rybiego jako suplementu. Nasz żołądek rozkłada większość rzeczy, które jemy, zanim zostaną wchłonięte do naszego krwioobiegu, więc nie jest jasne, czy nasze ciała faktycznie korzystają z suplementów kolagenu, czy nie. Podczas gdy kremy z kolagenem rybim stają się popularne, lekarze uważają, że inne metody leczenia, takie jak retinol, tretinoina i witamina C, mogą przynieść więcej korzyści. Te kremy mogą pomóc Twojemu ciału w wytwarzaniu kolagenu. Ważne jest, aby pamiętać, że suplementy nie są regulowane, więc jeśli myślisz o stosowaniu kolagenu morskiego, jako suplementu lub kremu, najpierw porozmawiaj o tym z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiednie dla Ciebie.

Dlaczego saszetki z kolagenem morskim

Hydrolizowany kolagen morski pochodzi z dzikich ryb, które są pozyskiwane w zrównoważony sposób z głębin morskich. Każda saszetka suplementu kolagenowego w proszku o wysokiej wytrzymałości dostarcza 2600 mg hydrolizowanego kolagenu rybiego w proszku, aby pomóc uzupełnić poziom kolagenu. Suplement kolagenu morskiego zawiera idealną mieszankę hydrolizowanego kolagenu morskiego typu 1 i 3 o doskonałej biodostępności pozyskiwanej z wybranych części określonych ryb.

Kolagen dla skóry włosów i paznokci

Kolagen w proszku jest bogatym białkiem w naszym ciele, które działa jako jeden z głównych elementów budulcowych w skórze, kościach, zębach, mięśniach, stawach i nie tylko. Ale wraz z wiekiem, stresem i ciężką aktywnością fizyczną produkujemy mniej kolagenu, niż potrzebujemy. Suplement zawierający hydrolizowane peptydy kolagenu morskiego zawiera doładowaną formułę niezbędnych aminokwasów, które pomagają w utrzymaniu zdrowia skóry, stawów, mięśni i jelit.

Proszek kolagenowy dla mężczyzn i kobiet

Ciesz się ulubionym napojem z morskim proszkiem kolagenowym, ponieważ łatwo rozpuszcza się w gorących i zimnych płynach bez zbrylania. Naturalny suplement kolagenu morskiego jest czysty i posiada certyfikat Halal. Saszetki z hydrolizowanym kolagenem w proszku są wolne od węglowodanów (przyjazne dla keto), bezglutenowe, bez laktozy, bez alergenów i bez GMO. Nie zawierają sztucznych barwników ani aromatów.

artykuł sponsorowany