„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

Piersi na pierwszym planie

powiększanie piersi

Przez wiele osób traktowane są, jako atrybut kobiecości, symbol zmysłowego piękna. Bywają zarówno powodem do dumy, jak i źródłem licznych kompleksów.

Kobiece piersi, bo o nich mowa, nie zawsze są idealne. Zwłaszcza z punktu widzenia ich posiadaczek. Nic dziwnego, że kobiety różnymi sposobami dążą do tego, aby poprawić wygląd swojego biustu.

Chirurgia plastyczna w wielu przypadkach pozostaje jedynym ratunkiem. Powiększanie piersi, nazywane również augmentacją jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Plastyka piersi obejmuje jednak również korekcję kształtu biustu, jego zmniejszanie, czyli mammoplastykę oraz zabiegi rekonstrukcji piersi.

Powszechnie stosowaną, tradycyjną metodą powiększania biustu jest wszczepienie implantu pod każdą pierś. Rodzaj zastosowanych implantów, ich kształt oraz rozmiar to indywidualna decyzja każdej kobiety, podejmowana oczywiście w konsultacji z lekarzem.

Rodzaje implantów piersi

Najpopularniejszym rozwiązaniem są implanty wykonane z silikonu. Posiadają one zewnętrzną osłonę z silikonu lub poliuretanu, natomiast ich środek wypełniony jest żelem silikonowym. Przez długi czas panował mit, że są one niebezpieczne dla zdrowia. Okazało się jednak, że zabiegi z wykorzystaniem implantów silikonowych nie niosą ze sobą żadnego ryzyka. Nie powodują również żadnych ograniczeń dotyczących karmienia piersią. Ich ogromną zaletą jest konsystencja przypominająca naturalną miękkość piersi.

Inny rodzaj implantów to silikonowa osłona wypełniona roztworem chlorku sodu (soli fizjologicznej). Dzięki temu, że są bardzo łatwo przyswajane przez organizm, ryzyko ich pęknięcia jest niewielkie. Niewątpliwym plusem wykorzystania implantów solnych jest redukcja blizn. Implant może zostać wypełniony roztworem chlorku sodu już po całym zabiegu powiększania piersi. Oczywistym jest więc, że blizny są wówczas znacznie mniejsze, niż podczas wprowadzania implantu już wypełnionego.

Kształt implantów

Odpowiedni kształt implantów to jeden z czynników decydujących o powodzeniu zabiegu. Powiększanie piersi można przeprowadzić wykorzystując implanty okrągłe lub anatomiczne. Implanty okrągłe w przekroju poprzecznym mają bardzo regularny, okrągły kształt. Po ich zastosowaniu uzyskuje się efekt wypełnienia piersi zarówno w dolnej, jak i górnej części. Implanty anatomiczne, kształtem zbliżone do łzy dają bardziej naturalny efekt. Górna część implantu zostaje zamaskowana. Piersi zostają powiększone, jednak zachowują swój kształt.

Ilość dostępnych rozmiarów implantów piersiowych sprawia, że każda kobieta może wybrać rozmiar na miarę swoich potrzeb, a powiększanie piersi jest staje się realizacją indywidualnych wyobrażeń o idealnym biuście. Istotne jest, aby rozmiar implantów nie przekraczał dwukrotnie rozmiaru piersi przed zabiegiem. Należy również pamiętać o tym, że poza wielkością, istotną cechą implantów jest również ich dopasowanie do budowy ciała kobiety, a także rozmiaru jej własnych piersi.

Wszystkie omówione czynniki powinny być dokładnie przedyskutowane z lekarzem przed zabiegiem powiększania piersi.

źródło: aestheticmed