„Ludzie płacą lekarzowi za pracę, za serce pozostają mu winni.” Lucius Annaeus Seneca Minor

3 kroki do idealnej cery

L’Oreal

Patrząc na zadbane twarze innych kobiet, na pewno wydaje ci się, że pielęgnacja skóry zajmuje im wiele czasu oraz wyrzeczeń. Nic bardziej mylnego! Zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą ci zachować nieskazitelną cerę!
Krok pierwszy: rozpoznajemy rodzaj cery

Nawet najlepsze kosmetyki nie zadziałają, jeżeli będziemy ich używać niezgodnie z przeznaczeniem. Zanim zdecydujesz się na zabiegi pielęgnacyjne, rozpoznaj typ cery, którą posiadasz i w zależności od twoich obserwacji, zaopatrz się w takie produkty, które pozwolą ci na zapewnienie swojej skórze najodpowiedniejszej ochrony.

Jeżeli twoja cera jest sucha, to głównym celem dbania o nią będzie jej regularne nawilżanie. Unikaj kosmetyków z wysoką zawartością alkoholu, ponieważ dodatkowo przesuszą twoją i tak wrażliwą skórę. Zapomnij również o głębokim, inwazyjnym oczyszczaniu, które może poważnie zaszkodzić cerze ze skłonnością do utraty wody.

Posiadaczki cery tłustej muszą z kolei uważać na produkty o silnym nawilżeniu, które tylko pogłębią ich problemy ze skórą, niepotrzebującą dawki nadprogramowej wody. Nie zaszkodzą jej natomiast kosmetyki z wysokim stężeniem alkoholu, które uporają się z nadmiernym wydzielaniem sebum.

Wreszcie, kobiety o cerze normalnej mogą bez obaw stosować większość środków pielęgnacyjnych, bez narażania się na nieprzyjemne rezultaty ich używania. Powinny jednak pamiętać o tym, by pozwalać skórze odpocząć i nie przyzwyczajać jej wyłącznie do jednego typu kosmetyków. Dobrym pomysłem będzie naprzemienne korzystanie zarówno z kosmetyków nawilżających, jak i tych o działaniu lekko ściągającym.

Krok drugi: wizyta w drogerii

Kiedy określiłyśmy już typ naszej cery, warto wybrać się do drogerii, aby znaleźć odpowiednie dla siebie produkty. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka kosmetyków pochodzących z jednej linii, tak by pogłębiać efekt uzyskiwany w przypadku używania tylko jednego z nich. Jeżeli nie jesteśmy pewne, co powinno znaleźć się na naszej półce w łazience, zdecydujmy się np. na pielęgnację twarzy produktami L’Oreal, które pozwolą nam uzyskać promienną cerę.

Krok trzeci: na ratunek cerze!

Po zakupieniu interesujących nas specyfików, musimy wypracować w sobie nawyk regularnego oczyszczania skóry. Jeżeli zaopatrzyłyśmy się w kilka produktów, pamiętajmy o tym, w jakiej kolejności ich używać. Płynem micelarnym zmyjemy np. makijaż oraz odświeżymy twarz po śnie, szykując się rano do pracy. Tonik przyda nam się, by przemyć twarz po skończonym demakijażu, natomiast żel lub peeling pomoże nam poprawić kondycję skóry, jeżeli sięgniemy po nie nie więcej niż 2-3 razy w tygodniu.

fot. www.flickr.com autor: Pierre Tourigny